آخرین مطالب

icdl چیست؟آیا میدانید؟

با نگاهی گذرا به سیستم هایی که روزمره با آنها سر و کار داریم خواهیم فهمید که زندگی بدون استفاده از کامپیوتر نه تنها سخت که گاهی غیر ممکن است! کافی است یک نگاه به دور و برتان بیاندازید تا متوجه این موضوع گردید؛ اما گستردگی رشته کامپیوتر، در کنار تعدد و تنوع نرم افزار، سخت افزار و میان افزارهایی که مدام در حال تغییر، توسعه و به روزرسانی است، فرصت آموزش در تمامی جوانب آموزشی را به ما نخواهد داد. از طرف دیگر، هیچ کس انتظار آن را ندارد که همه افراد به صورت حرفه ای و دانشگاهی، مسائل مربوط به دانش کامپیوتر را فرا گیرند. اما مشکل از آن جا شروع میشود که داوطلبان نمیدانند دقیقا از کجا باید شروع کنند؟!به عبارت دیگر، چگونه می توان فهمید مهارت حاصل از این یادگیری، ما را در یافتن موقعیت های شغلی بهتر یاری می کند؟

icdl مناسبتریم دوره برای افرادی است که میخواهند یک دوره کامپیوتری را آموزش ببینند .بدین منظور میتواند در یک آموزشگاه icdl در تهران ثبت نام و نسبت به گذراندن این دوره اقدام نمایید.

ICDL چیست و چگونه میتواند ما را یاری نماید؟

در سال ۱۹۹۵میلادی انجمن جوامع حرفه ای انفورماتیک اروپا با تشکیل گروهی ویژه، روشی برای ارتقای سطح مهارت های فن آوری اطلاعات در سراسر اروپا ابداع کرد.

با برگزاری آزمون های آموزشی در کشور فنلاند، گواهی نامه اروپایی کاربری کامپیوتر (ECDL) به رسمیت شناخته شد.(ECDL) سپس در اوایل آگوست سال ۱۹۹۶م. در سوئد و به تدریج در سراسر اروپا و در سطح بین الملل نیز مطرح شد.

به این ترتیب ECDL اروپایی، به خارج از مرزهای اروپا نیز راه یافت و به عنوان ICDL یعنی گواهی نامه بین المللی کاربری کامپیوتردر سراسر جهان مطرح و مشهور شد.

ICDL(International Computer Driving Licence) گواهینامه ای معتبر و جهانی است که افراد دارای آن از مزیت کاربرد کامپوتر در سطح بین المللی برخوردارند.

فعالیت های ICDL در ایران با برگزاری اولین آزمون بین المللی ICDL و با حضور مسئولان و ناظران مربوط، ۱۱ بهمن ماه سال ۱۳۸۳ شمسی. در مجتمع هوشمند سیرجان به عنوان اولین مرکز آزمون آغاز گردید و به این ترتیب، ایران نیز جزو ۱۰۰ کشوری شد که این دوره را آموزش میدهند. هم اکنون نیز مراکز آزمون با نظارت دفتر تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در تهران، فعالیت های ICDL را انجام می دهند.

زمانی که یک داوطلب، در دوره گواهی نامه ICDL/ECDL ثبت نام می کند، باید ۷ دوره که در ادامه بدان ها خواهیم پرداخت را پشت سر بگذارد. متقاضی برای به دست آوردن مدرک ICDL باید در امتحانات این هفت مهارت قبول شود. هر فرد بدون توجه به سن، جنس، تحصیلات، تجربه یا پیش زمینه، می تواند در این آزمون ها شرکت کند. این دوره ها عبارتند از:

آموزشگاه آی سی دی ال در غرب تهران

۱٫ IT یا مفاهیم اساسی کامپیوتر.

۲٫  ویندوز.

۳٫ آموزش ورد

۴٫ اکسل

(شما میتواند هر یک از دوره ها را به تنهایی یا بصورت تجمیعی بگذرانید.بعنوان مثال دوره آموزش ورد و اکسل یکی از این دوره هاست)

۵٫ پایگاه های داده، مقدمه ای بر Access.

۶٫ پاور پوینت

۷٫ خدمات ایمیل و نامه نگاری