آخرین مطالب

چگونه یک طراح UI شوید

با توجه به شیوه کسب و کار در دنیای امروز که از شیوه سنتی آن بشکل فیزیکی ،فاصله گرفته و وارد عرصه مجازی شده ،به همان میزیان افرادی که وارد عرصه طراحی وبسایت میشوند نیز افزایش یافته است.اما چگونه به این عرصه بشکلی موفق ورود پیدا کنیم؟

شما باید برای این مسیر ، به سمت ui حرکت کنید.اما UI چیست؟در این مقاله بدان میپردازیم.

اول توضیح مختصری از UI را برایتان بیان میکنیم.
UI رابط کاربری سایت است و محیطی است که کاربر با آن ارتباط برقرار میکند بعنوان مثال در یک وبسایت فروشگاهی ،کاربر ظاهر سایت را میبینید و عکس ها ،دکمه های خرید ،صفحات سفارش کالا و پرداخت را مشاهده میکند و با کد های آن که در پشت زمینه کار هستند کاری ندارد.

دوره آموزش icdl را در بهترین آموزشگاه کامپیوتر فراگیرید.

چگونه طراح UI شویم

در ایران طراحان سایت در زمینه UI به دو قسمت تقسیم میشوند.
۱٫ دسته ای که کدهای سایت های دیگر را یافته ،آن ها را دستکاری نموده و بشکل شخصی سازی شده در سایت خود استفاده میکنند.این دسته از طراحان اصولا چندین نمونه سایت خارجی را انتخاب و از کدهای آن ها استفاده میکنند که در برخی از موارد کار بسیاردشواری است زیرا کد نویسان آن سایت ها ،نتمامی کد ها را باز نگذاشته و در چوشه های زیرین مخفی نموده اند و یا حتی کدهای خود را بشکلی ناخوانا مینویسند تا امکان تقلب را از دیگران سلب کنند.

آموزشگاه آی سی دی ال
۲٫ دسته دوم اما هر آنچه بدانها نشان دهید برایتان طراحی میکنند.به عنوان مثال یک پلتفرم را طراحی میکنید و بدان ها نشان میدهید و از آن ها میخواهد آن را طراحی نمایند.آن را طراحی میکنند.
اما برای اینکه در حوزه طراحی وبسایت بتوانید عملکرد قابل قبولی داشته باشید ،باید بتوانید در هر دو زمینه متبحر شوید و به آسانی هر نوع پروژه ای را انجام دهید.زیرا ممکن است یک مشتری به شما نمونه یک سایت خارجی را نشان دهد و از شما بخواهد عینا آن را برایش اجرا نمایید و یا حتی یک وایرفریم را در فتوشاپ به شما نشان داده و از شما میخواهد آن را اجرا نمایید.بنابراین باید آماده اجرای هر نوع از پروژه درخواستی از جانب مشتری را داشته باشید.
اما سوال مهم اینجاست که برای تبدیل شدن به یک UI کار حرفه ای باید چه کرد و از کجا شروع کرد؟بیایید به این سئوال پاسخ دهیم که چگونه طراح UI شویم.

یکی از موارد مورد نیازتان آشنایی با مبانی کد نویسی که همان زبان برنامه نویسی HTML.CSS است میپردازیم.و پس از آن با استفاده از کدهای جاوااسکریپت ،جی کوئری برای ایجاد هوش مصنوعی در صفحاتتان بهره ببرید.خب! ممکن است شما بگویید که ما به این زبان ها مسلط نیستیم.کلاس آموزش جاوا اسکریپت آموزشگاه کامپیوتر پرتو، برای همین طراحی شده است.بعد از آن بهتر است کمی با زبان های برنامه نویسی شبیه asp.net و PHP آشنایی پیدا کنید.
توجه : برای آشنایی با زبان HTML از این مسئله اطمینان حاصل نمایید که نسخه HTML5  آن که آخرین به روز رسانی را دارد را آموزش میبینید .
پس از آموزش نوبت به تمرین میرسد که باید تمرینات خود را از سطوح کم استارت زده و ایرادات خود در امر کدنویسی را پیدا نمایید و نسبت به رفع آن ها اقدام نمایید.

دوره آموزش طراحی سایت

حال پس از دانستن مواردی که برای UI شدن بدان ها نیاز دارید شروع نمایید به طراحی یک سایت.
اولین موردی که باید با آن آشنا شوید اصول رابط کاربری است.بدین منظور لازم است تا طرح خود را بشکل روانشناسانه بررسی نمایید تا طراحی خلاقانه ای داشته باشید.بدین منظور موارد زیر را بشناسید:
• آشنایی با رنگ ها
• ایجاد تعادل بین عناصر
• بکارگیری تضاد سازماندهی اطلاعات ضمن ایجاد تمرکز و رعایت سلسله مراتب
• رعایت استفاده از فونت مناسب و خوانایی مطالب
• انطباق پذیری طراحی با ویرایشگرهای مختلف

مرحله بعدی فرایند خلاقانه است بدین معنی که برای این مرحله باید چندین فاز را طی نمایید که عبارتند از :
o فاز کشف : به معنی شروع پروژه است که باید نسبت به جستجو و جمع آوری ایده ها اقدام نمایید.
o فاز تعریف : شما بعنوان یک طراح باید ایده حاصل از کشف خود را تعریف و خلاصه ای از پروژه پیش رو را برای خود مشخص نمایید.
o فاز توسعه : این فاز موجب بهبود ایده ها خواهد شد زیرا در این فاز راه حل ها نمونه سازی ،تست و تکرار میشوند .
o فاز تحویل : در این مرحله پروژه شما تکمیل شده و به مشتری تحویل داده میشود.

دوره آموزش وردپرس

می خواهم طراح ui شوم

موردی که به شما در جهت تبدیل شدن به یک UI کار حرفه ای کمک میکند ،مطالعه است.عادت مطالعه روزانه در مورد مقالات طراحی که در سایت ها به وفور یافت میشوند را در خود ایجاد نمایید.
از دیگر مواردی که به شما در جهتت تحقق اهدافتان کمک میکند ،طراحی پروژه های غیر واقعی است.بدین منظور میتوانید پروژه هایی که قبلا طراحی نموده اید را باز طراحی نموده و یا برای کسب تجربه پروژه های بزرگی مانند فیسبوک و یا دیجی کالا را طراحی نمایید.بدین صورت در جهت کسب تجربه به خود کمک نموده اید.
علاوه بر تمام موارد فوق با یک فرد با تجربه مشورت نمایید.

آموزشگاه معماری