آخرین مطالب

چطور در افترافکت حرفه ای شویم

یکی از قویترین برنامه هایی که توسط شرکت ادوبی ساخته شده برنامه افترافکت است و در جهت ساخت حرکات گرافیکی دو بعدی و سه بعدی و همچنین ایجاد جلوه های بصری بکار گرفته می شود.
افترافکت به دلیل امکانات بسیار زیاد و جذابی که دارد در پروژه های سینمایی جزو اولین انتخاب فیلم سازان است.
موضوعی که همواره از ما سئوال می شود این است که چگونه در افترافکت حرفه ای شویم.
در این مقاله سعی کردیم به این موضوع بسیار سریع و کوتاه، پاسخ دهیم.

کلاس آموزش اتوکد دوبعدی

قبل از حرفه ای شدن در نرم افزار افترافکت بدانیم که چه توقعاتی میتوان از این نرم افزار پرکاربرد داشت؟

اموری که توسط نرم افزار افترافکت قابل اجرا است به شرح زیر است

چگونه در افترافکت حرفه ای شویم

کلاس آموزش InDesign

موشن گرافیک:

موشن به طرح هایی گویند که دارای حرکت هستند.در قدیم طرح های گرافیکی در غالب عکس های ثابت مورد استفاده قار میگیرفتند اما امروزه استفاده از موشن در عرصه های گوناگونی نظیر تیزر های تلویزیونی ،تیتراژ فیلم ها ،تبلیغات و … کاربرد دارند.
جلوه های ویژه:
به هر آنچه انجام آن توسط گروه فیلمبرداری سخت یا غیر ممکن باشد و برای بوجود آوردن آن نیاز به عواملی خارجی نظیر نرم افزار ها باشد ،جلوه ویژه گفته میشود.مانند استفاده از ربات های غول پیکر ،ایجاد کهکشان و بازی کاراکتر ها در آن ،ایجاد انفجارهای بسیار عظیم و … که در دنیای واقعی غیر مشاهده است و غیر واقعی است
البته جلوه های ویژه همیشه غیر طبیعی نیستند و گاهی نیاز به ایجاد یک شهر فانتزی دارید که بیننده متوجه ساختگی بودن آن نشود.بدین منظور افترافکت یکی از بهترین برنامه های ممکن و در دسترس است

ساخت انیمیشن :

توس افترافکت میتوانید صحنه های سه بعدی بسیار جذاب و حیرت انگیزی را خلق نمایید .بدین منظور میتوانید توسط رن آمیزی های پیشرفته و ادغام نمودن صحنه های مختلف با یکدیگر یک جلوه سه بعدی و انیمیشن را خلق نمایید.

آموزشگاه پریمیر

ترکیب بندی :

ساخت جلوه های ویژه نیازمند ترکیب بندی است.زیرا جلوه های ویژه اصولا از چند لایه از فیلم تشکیل شده اند که در نهایت با یکدیگر ترکیب میشوند و یک منظره و جلوه خاص را بوجود می اورند.این مرحله که با نام کامپوزیشن نیز شناخته میشود جزو مراحل پایانی یک پروژه است که در آن بر روی لایه های مختلف فیلم ،اصلاحات نوری و رنگی را اعمال میکنیم.

حال که به بیان توضیحانی مختصر در مورد کاربردهای نرم افزار افترافکت پرداختیم ،این سوال پیش می اید که

بدین منظور و برای جواب به این سوال باید گفت که در بازار ایران و با توجه به نیاز به این رشته در ساخت انواع فیلم ها و جلوه های ویژه ،به عنوان یک ضرورت مطرح است و اکثر موسسات فعال و استودیو ها برای استخدام ،آشنایی و مهارت با این نرم افزار را یکی از شروط اولیه و ضروری استخدام به شمار می اورند.
همچنین برای پیشرفت در افترافکت لازم است تا در برنامه های دیگری نظیر فتوشاپ ،ایندیزاین ،ایلاستریتور و پریمیر سررشته ای داشته باشیم.

کلاس آموزشی کورل

مواردی که شما را در حرفه ای شدن یاری میکند:
آموزش :

برای آموزش حتما و حتما نیاز به شرکت در یک آموزشگاه افترافکت دارید.

اما چرا؟ چون در صورتیکه بخواهید بشکل خودخوان این نرم افزار را در منابع اینترنتی جستجو نمایید و آن ها را بکار گیرید دچار سردرگمی میشوید زیرا این منابع تنها جنبه تبلیغاتی داشته و تنها به بیان مواردی از هزاران نکته آموزشی خواهند پرداخت و عملا خروجی قابل قبولی نخواهند داشت.ما به شما شرکت در بهترین کلاس افترافکت در آموزشگاه افترافکت پرتو را پیشنهاد می کنیم.
تمرین و نمونه کار :
این نکته را از یاد نبرید که حتی اگر زیر نظر بهترین اساتید آموزشی نسبت به گذراندن دوره آموزشی خود اقدام نمایید و موارد آموزش دیده خود را بدون تمرین رها نمایید ،نخواهید توانست خروجی قابل قبولی از دوره مورد نظر خود داشته باشید.بنابراین تمرین در درجه دوم و پس از آموزش ،قرار میگیرد.بدین منظور میتوانید نمونه کارهایی را تولید نموده تا در آینده و در زمان استخام از آن ها بعنوان رزومه کاری خود استفاده نمایید.
کاراموزی :
به منظور استخدام در شرکت لازم است تا در حدودی سابقه کار داشته باشید که این سایقه کار میتواند در ضمن گذراندن دوره کاراموزش صورت پذیرد.اما توجه داشته باشید که هرچقدر که قوی باشید نباید توقع بالایی از میزان حقوق خود داشته باشید .حتی برای پیشرفت خود گاهی لازم است بشکل رایگان در یک موسسه کار نمایید تا علاوه بر آموزش های خود ،از تجربه دیگران نیز استفاده نمایید.

دوره آموزش نرم افزار فتوشاپ

پس مسیری که ما برای پاسخ به سئوال چگونه در افترافکت حرفه ای شویم ، برای شما رسم می کنیم این است

۱-شرکت در کلاس های آموزشی زیر نظر اساتید خبره
۲-تمرین و تمرین و زدن نمونه کار های مختلف
۳-کارآموزی بدون چشم داشت به درامد برای مدت کوتاه و جمع کردن نمونه کار

آموزشگاه رویت