آخرین مطالب

معنی بوت استرپ

انتظار هر کاربر در زمان دیدن یک وبسایت مواجه با یک ظاهر جذاب است. ایجاد این ظاهر جذاب کار یک طراح قالب سایت یا (web designer)  است که زمان زیادی را صرف این طراحی می­کند. اما برای کاهش زمان طراحی و داشتن یک سری امکانات ویژه چکار باید کرد؟

یکی از راه های پیش رو استفاده از بوت استرپ است.

اما بوت استرپ چیست؟
بوت استرپ یک فریم ورک رایگان و بسیار محبوب بین طراحان سایت است که در سال ۲۰۱۱ توسط توییتر بر پایه زبان های  html, css  و   JavaScript ارائه شد و موجب در اختیار قرار دادن امکانات بسیار زیادی برای کاربران شد.

امکانات بوت استرپ چیست؟

  • احتمالا بتوان گفت که مهمترین ویژگی واکنش گرایی و رسپانسیو است.یعنی می­توان سایتی طراحی کرد که با توجه به اندازه صفحه نمایش تغییر (واکنش نشان دهد) کند و شکل ظاهری سایت مثل جایگاه منوها، ستون بندی محتوا و… عوض شود.

نکته: باید هنگام طراحی قالب یک سایت با ویژگی رسپانسیو،باید این موضوع را مد نظر قرار دهیم که در زمان تغییر اندازه سایت در مرورگر های مختلف قرار است المان ها در کجا قرار گیرند.

ویژگی واکنش گرایی یا رسپانسیو

  • بوت استرپ یک سری ابزار و امکانات با جزئیات و ویژگی های آماده مانند button, navigation را در اختیار طراح قرار می­دهد که موجب بالا بردن سرعت طراحی سایت میشود.
  • ویژگی مهم دیگر بوت استرپ قابلیت سازگاری با تمام مرورگرها است. بنابراین بدون نگرانی از هماهنگی سایت با دیگر مرورگرها میتوان از این فریم ورک استفاده نمود.
  • بوت استرپ قابلیت سفارشی سازی دارد. به عبارتی طراح می­تواند با توجه به نیاز و سلیقه خود فریم ورک بوت استرپ را تغییر دهد و بخش هایی را که نیاز ندارد حذف کند.

کلاس آموزش بوت استرپ

معایب بوت استرپ

به کارگیری روز افزون بوت استرپ بدون هیچ گونه خلاقیت در اینده ای نه چندان دور وبسایت ها را به سمتی پیش میبرد که ظاهر آن ها با یکدیگر یکسان باشند. مثلا هدر مشکی  دکمه های آبی و قرمز رنگ و بوردرهای یک پیکسلی خاکستری همگی نشان دهنده استفاده از بوت استرپ با ویژگی های پیش فرض است.

بنابراین اگر میخواهیم از بوت استرپ در راستای افزایش کیفیت و کارایی سایت استفاده کنیم باید از امکانات این فریم ورک قدرتمند خلاقانه استفاده کنیم و ویژگی های پیش فرض را تغییر دهیم تا از یکنواختی ساختار سایت های مختلف جلدگیری کنیم.

بعد از اینکه با ویژگی های اصلی بوت استرپ آشنا شدیم، نکته مهم استفاده از این فریم ورک است.

پیش نیاز استفاده از بوت استرپ آشنایی با زبان html css است.بدین منظور میتوانید در آموزشگاه html css شرکت نمایید.


مطالب مرتبط:

دوره آموزش asp.net

آموزش وردپرس حرفه ای

دوره متخصص وردپرس