آخرین مطالب

طراحی سریع سایت توسط نرم افزار

نرم افزار رویت در حوزه معماری یکی از نرم افزارهای کلیدی در حوزه مدلینگ است بطوریکهبه یک نرم افزار کلیدی در جامعه AEC تبدیل شده است.نرم افزار رویت یک نرم افزار طراحی معماری است که موجب ایجاد تغییرات بسیاری در drafting و مدل سازی شده است.

میزان فروش بالای این نرم افزاردر بین سایر نرم افزارهای معماری ،نشان این است که در بین سایر نرم افزار ها محبوبیت زیادی را در بخش نرم افزارهای BIM دارد .(BIM به معنی مدلسازی اطلاعات ساختمانی)

نکته مهم اینکه اگر دانشجوی معماری هستید یادگیری رویت یک یک ضررت است برای شما و نه یک انتخاب .بنابراین حتما باید این دوره را در لیست امور درسی خود قرار دهید.

کلاس تخصصی آموزش اتوکد

طبق گزارش یکی از شرکت های معتبر در زمینه ساخت و ساز درسطح جهانی بنام BluEnt مزایایی برای نرم افزار رویت اورده شده که عبارتند از:

مجموعه ای بزرگ از کامپوننت های پارامتریک ساختمان:

این نرم افزار شامل کامپوننت های پارامتریک بسیار زیادی است که به ما امکان این را میدهد بشکلی بسیار سریع در این کامپوننت ها تغییراتی را اعمال نماییم.علاوه بر این میتوان این کامپوننت ها را ذخیره نمود و در آینده و در دیگر پروژه ها از آن ها استفاده نمود و در زمانی که پروژه جدیدی را طرح ریزی مینمایید از این ابجکت های پارامتریک ذخیره شده به عنوان رفرنس برای مشتریان احتمالی خود بهره ببرید.

پیش نمایشی از ساختمان در مدلینگ BIM سه بعدی:

در این نرم افزار مدلسازی پارامتریک برای طراحی مفهومی وجود دارد.توسط نرم افزار رویت میتوان طرح نهایی ساختمان را طراحی نموده و به مشتری نمایش داد تا در صورت نیاز در ان تغییرات را اعمال نماید و یا ایرادات احتمالی آن را رفع نمایند.این تصاویر به طراحان این اجازه را میدهند تا ساختمانی که در آینده قرار است ساخته شود را ببینند و نواقص آن را پیش از ساخت رفع نمایند.

ایجاد تغییرات سریع ،بدون تکرار:

در طول طراحی ساختار ساختمان و نقشه طبقات ،بشکلی دائم و منظم در حال تغییر است.اما در صورتیکه این طرح با رویت طراحی شده باشد ،اعمال تغییرات بسیار سریع است.همانطور که میدانید تمامی اجزای یک ساختمان من جمله برش ها ،پلان ها ،نماها و دیدها با یکدیگر مرتبط اند.لذا با اعمال هر تغییری که محیط های دیگر را متاثر نماید ،نرم افزار بطور خودکار این تغییرات را در محیط اعمال میکند و محیط را متاثر از تغییر ایجاد شده توسط شما به شما نمایش خواهد داد.

براورد دقیق متره و هزینه ها:

یکی از مزایای استفاده از نرم افزارهای مدلسازی نظیر رویت ،تولید خودکار اندازه هاست.بدین معنی است که برای ساخت پروژه متریالی که مورد نیاز است را معرفی نموده تا توسط آن بتوانید هزینه نهایی خود را تخمین بزنید.

انعطاف پذیری بالا:

بر خلاف نرم افزار اتوکد ،نرم افزار رویت این اجازه را به شما میدهد که داده های یک پروژه در فایل یک پروژه ذخیره شود.

کلاس آموزشی رویت

این قابلیت به کاربران مختلف این امکان را میدهد که بر روی یک پروژه مختلف کار کنند وتغییرات را برروی آن ذخیره نمایند.علاوه بر این امکانات ،میتوان خروجی و ورودی های DWG، DXF، DGN، PDF، JPEG را گرفت.

برای استخدام نیاز است تا در دوره های معماری شرکت نموده که این دوره ها عبارتند از : دوره آموزش رویت ،دوره آموزش اتوکد ،کلاس آموزش تری دی مکس که میتوانید آن ها را در بهترین آموزشگاه کامپیوتر بگذرانید.