مبلمان اداری کلاسیک چیست؟

واژه کلاسیک از واژه ای انگلیسی به نام کلاسیوس است که به معنای درجه یک و تراز اول میباشد. تاریخچه این کلمه ی به قرون هفدهم فرانسه برمیگردد. مبلمان اداری به سبک کلاسیک نیز با استفاده از طرح های زیبا و نقش و نگار های قدیمی و جذاب توسط تاریخچه ای جذاب و بسیار الهام بخش توانسته است شکوهی پر عظمت را از آن خود نماید تا علاوه بر استفاده ای درست و مناسب از یک مبلمان اداری شیک ،اصالت تاریخه ی جذاب آن را نیز حفظ نماید. این سبک در دکوراسیون داخلی برگرفته از کشور هایی نظیر اروپایی است و با گذشت زمان زیادی این سبک در کشورهای شرقی و عربی رواج پیدا کرد. علاوه بر این استفاده سبک کلاسیک در کشور ایتالیا که خود را مهد معماری و دکوراسیون داخلی در سراسر جهان معرفی میکند رواج بسیاری نیز دارد.

ویژگی های اصلی مبلمان اداری

استفاده از مبلمان اداری که به سبک کلاسیک برای افرادی مناسب و قابل استفاده است که روحیه تجملاتی برای خودشان دارند زیرا این نوع از مبلمان اداری در محیط های اداری به دلیل نقش و نگار های با شکوهی که بر روی اجزای خودشان دارند موجب زیبایی هرچه بیشتر و بیشتر فضای داخلی میگردد. نکته مهم و ویژه دیگر این است که در صورتی که از مبلمان اداری با طرح های کلاسیک و یا مدرن و شیک استفاده میکنید، باید متوجه فضا های کاربردی آن هم باشید. به عنوان مثال به کار بردن یک میز مدیریت کلاسیک در کنار یک پرده ی کرکره ای و یا پرده شرکتی کاری بسیار بیهوده هست و ترکیب دو سبک زیبا و جذاب از معماری داخلی در یک محیط، باعث هدر رفت هزینه مصرف شده و عدم زیبایی محیط می شود.

اینکه بخواهید در محیط کاری خود یک سبک مدرن و کلاسیک را انتخاب کنید باید ویژگی های متفاوتی را هم بررسی کنید مثلا سلیقه ها ،میزان بودجه ی مورد نظر خودتان ،موقعیت اجتماعی کسانی که در آنها شرکت کار می کنند و حتی نوع شغل شما که در رابطه با چه موضوعی است..

از ویژگی های مهم دیگر یک مبلمان اداری کلاسیک بدون شک میتوانیم به جنس بدنه ای این مبلمان زیبا اشاره کنیم. جنس بدنه در مبلمان اداری کلاسیک از چوب درختان راش است و تمامی طرح ها و نقوش طراحی شده مربوطه با منبت کاری بر روی آن ها حک شده میشود. تمامی نقوش به صورتی برجسته هستند که برای قسمت نشیمن از فوم سردی استفاده شده اند تا در هر حالتی به شکل اولیه خودشان برگردند.

رنگ های مورد استفاده شده در این مبلمان اداری کلاسیک عمدتا از رنگ های گرمی مانند ،قهوه ای سوخته ،زرشکی ،قهوه ای شکلاتی ،طلایی تشکیل شده است اما باز هم میتوانید رنگ های دیگری را سفارش دهید. رنگ چوب را میتوانید طبق سلیقه و یا رنگ کلی اتاق و محیط به رنگ دیگری انتخاب کنید. اما حتما قبل از سفارش به معماری داخلی نیز توجه کنید.

موضوع مهم دیگر در انتخاب یک دست مبلمان اداری کلاسیک، بحث هزینه و گران قیمت بودن آن است. از آن جایی که این مدل از مبلمان کلاسیک را به صورتی سفارشی میتوانید تهیه کنید پس دارای قیمت بالاتری نیز هستند.

و در نهایت نیز باید اشاره کنیم که مبلمان اداری سبک کلاسیک خریداری میکنید طول عمر بالایی داشته و نسبت به دیگر مبلمان ها نیاز است تا با دقت بیشتری انتخاب شوند. در مقاله دکوراسیون داخلی اداری مدرن در مورد ادکوراسیون سبک مدرن صحبت میکنیم.