آخرین مطالب

قابلیت های ویندوز ۱۰

ویندوز محصول شرکت مایکروسافت و یکی از محبوب ترین سیستم عامل ها در سراسر دنیا که در طول ۳۲ سال فعالیت خود ورژن های جدیدی به بازار عرضه نموده و توانسته گوی رقابت را از دست سایر رقبا برباید.جدید ترین نسخه ویندوز ،نسخه ۱۰ وسندوز است که در آن امکانات بسیار زیادی نهفته است که کمتر کسی از این امکانات با خبر است.در این مقاله قصد داریم به امکانات متنوعی بپردازیم که در نسخه جدید ویندوز به آن اضافه شده است.

آموزشگاه فتوشاپ

مایکرو سافت ،پس از شکست در نسخه ۸ ویندوز تصمیم به رفع مشکلات موجود در آن نمود و ویندوز ۱۰ را به بازار عرضه نمود که توجه بسیاری را به خود جلب نمود.مایکروسافت در ویندوز ۱۰ بسیاری از خطاهای ویندوز ۸ را رفع نموده و امکانات بسیاری را به آن اضافه نمود.

حذف بدافزارهای مخرب
یکی از مهمترین مواردی که در آموزشگاه آی سی دی ال در غرب تهران مورد تدریس واقع میشود ،چونگی تامین امنیت ویندوز است بطوریکه فایل ها و برنامه های متشکل ویندوز از هک و حملات در امان بمانند و بتوانید اطلاعات را در آن بشکلی امن ذخیره نمایید .

دوره آموزشی فتوشاپ

در مورد مایکروسافت باید گفت که فراز و نشیب های بسیاری را در مورد نرم افزارهای امنیتی پشت سر گذاشته است.در مورد ویندوز ۱۰ میتوان گفت قابلیت بسیار کاربردی که وجود دارد این است که اگر مایل به خرید آنتی ویروس های محافظ را نداشتید میتوانید از آنتی ویروس پیش فرض ویندوز بنام ویندوز دیفندراستفاده نمایید.
علاوه بر آن ابزار حذف نرم افزارهای مخرب بنام Malicious Software Removal نیز پس از نصب بصورت خودکار بر روی سیستم اجرا خواهد شد و در صورت شناسایی بدافزارها به کاربر اعلام اخطار میکند.

کلاس آموزش تخصصی فتوشاپ

اجرای مجزای نرم افزار ها
میتوانید در ویندوز ۱۰ از ۴ برنامه ای که همگی در حال اجرا هستند نمایشی کامل بگیرید.علاوه بر این ویندوز به کاربر از برنامه هایی که بطور مخفیانه در حال اجرا هستند نیز گزارش هایی میدهد.همچنین پیشنهاد های هوشمندانه ای مبنی بر استفاده از دیگر نرم افزارها را برای استفاده از فضای خالی ،به کاربر میدهد.

جستجوی سریعتر
در ویندوز ۱۰ ،فایل ها و فولدرهایی که بیشتر از دیگر فایل و فولدر ها مرور شده اند به خطر سپرده شده تا در زمان جستجو ،فولدرها پر بازدید تر در بالاتر نشان داده شوند.

بازیابی فضای دیسک از دست رفته
از دیگر امکاناتی که در ویندوز ۱۰ موجود است قابلیت Disk Clean-up است که از هاردتان فایل های اضافه ،معیوب و یا بلا استفاده را پاک میکند.برای استفاده از آن تنها کافی است که نام آن ر در نوار ابزار تایپ نمایید و اولین نتیجه مورد نمایش را انتخاب نمایید.

آموزش نرم افزار ایلاستریتور

دسکتاپ مجازی
در ویندوز ۱۰ قابلیت دسکتاپ مجازی وجود دارد.بدین معنی که قادر خواهید بود برای امور مختلف ،دسکتاپ های مختلف را ایجاد نمایید .بدین منظور میتوانید بر روی دکمه Task view بر روی سمت راست باکس جستجو در نوار task کلیک نموده و دسکتاپ جدید ایجاد نموده و یا دسکتاپ های موجود را مدیریت نمایید و با کلیک بر روی دکمه ضربدر آن را ببندید.

تب های چشمک زن و نمایشی
این اعلان ها با اعلان های Notification area فرق دارد و تفاوت اصلی آن نمایش برای Task های مهم است .این تب ها در گوشه سمت راست بالایی صفحه نمایش نشان داده میشوند و کاربر را از یک واقعه فوری مانند نیاز به آپدیت سریع نرم افزار امنیتی آگاه میکنند.

دوره آموزش ایندیزاین

به اشتراک گذاشتن فایل ها
در صورتیکه ویندوز سیستم شما ۱۰ باشد ،دیگر نیازی به انتقال فایل ها بشکل سنتی attach کردن و ایمیل نمودن آن ها و یا انتقال از طریق فلش و … نیست .بلکه قادر خواهید بود تمامی فایل های مورد نظرتان را از سیستم خودتان به سیستم دیگر افراد انتقال دهید.برای شروع باید به «Network & Internet» از قسمت تنظیمات بروید و بعد از انتخاب «HomeGroup» روی «Create a homegroup» کلیک و طبق دستور العمل ها رفتار نمایید.
پس از آن ویندوز از شما سوال میکند که کدامیک از دستگاه ها را مد نظر دارید تا توسط شبکه محلی انتقال فایل ها را انجام دهید و پس از آن یک پسورد برایتان به نمایش در خواهد آمد که میتوانید آن را در اختیار دیگر افراد برای ورود به شبکه در اختیارشان قرار دهید.

دوره آموزشی وردپرس

رکورد ویدئو از صفحه نمایش
یکی از قابلیت هایی که در ویندوز ۱۰ وجود دارد و اکثر افراد از وجود آن بی اطلاع اند ،قابلیت ضبط ویدئو از صفحه نمایش است که میتوانید برای ضبط انواع نرم افزارها و بازی ها از آن استفاده نمایید .
برنامه  Game dvrوظیفه رکورد ویدئو را بر عهده دارد.البته این امکان بشکل تخصصی برای انواع گیم ها تعبیه شده و گیمرها میتوانند بازی های خود را بشکل ویدئو با دیگران به اشتراک بگذارند.

اضافه کردن دکمه کار
در نوار Task دکمه ای جدید قرار داده شده که میتوانید بین برنامه های باز سوئیچ نمایید .توسط این دکمه میتوانید بین دسکتاپ ها به سرعت حرکت نمایید .در نسخه های قبلی ویندوز این کار با استفاده از دکمه Alt+Tab قابل اعمال بود.

دوره آموزش تری دی مکس