آخرین مطالب

فراگیری طراحی سایت چگونه امکان پذیر است (قسمت اول)

همانطور که میدانید امروزه داشتن یک وبسایت برای تمام افراد یک نیاز است پس نتیجتا نیاز به طراحان سایت در تمامی جوامع بشدت مورد نیاز است.بنابراین افراد زیادی تمایل به این موضوع دارند که طراحی سایت را آموزش ببینند و بتوانند سایت خود را طراحی نمایند و یا طراحی سایت را به منظور ورود به بازار کار آموزش ببینند.
در صورتیکه فردی مبتدی هستید و میخواهید وارد این عرضه شوید لازم است تا با مراحل پیش رویتان آشنا گردید تا با چشمی بازتر گام در این عرصه نهید.

دوره آموزشی اتوکد را در آموزشگاه کامپیوتر پرتو با کیفیت بالایی آموزش ببینید.
پیش از هر چیزی باید بدانید که یادگیری طراحی سایت نیاز به صرف وقت و تمرین دارد و برای بدست اوردن تخصص در این زمینه نیاز به ۶ ماه زمان برای اموزش هست.

چگونه طراحی سایت یاد بگیریم

برای این مسیر نیاز به مواردی دارید تا باید پیش از هرچیزی آن ها را در خود داشته باشید.این موارد عبارتند از :
۱٫ سعی نمایید طراحی سایت را از سنین پایین تر آموزش ببینید .هرچه سن شما کمتر باشد ،تجربیاتی که پیش از ورود به بازار کار بدست خواهید آورد ،بیشتر خواهد بود.
۲٫ آشنایی با زبان انگلیسی تا حدی که مفاهیمی چون کلماتی که در بدنه کدها استفاده میشوند را درک نمایید.کلماتی چون header ,footer ,background ,tag, color و …(میبینید که منظور از آشنایی با زبان انگلیسی به معنای آشنایی تخصصی نیست و درک مفاهیم کلمات کافی است)
۳٫ داشتن روحیه جستجو و حل مسائل .علاوه بر این در صورتیکه روحیه جنگجو ندارید بهتر است وارد این عرصه نشوید زیرا در مسیر طراحی سایت و مقابله با کدها نیاز دارید با خطاها و پیدا کردن راه حل برای آن ها دست و پنجه نرم نمایید .

کلاس آموزش پریمیر

نیاز به چه مواردی داریم ؟

با توجه به دنیایی که در آن زندگی میکنیم و رشد روز افزون تکنولوژی ،باید سعی نمایید در زمینه تکنولوژی و نرم افزار بهروز باشید و خبرهای تکنولوژی و برنامه نویسی را دنبال نمایید.در صورتیکه با ابعاد برنامه نویسی و محیط های آن آشنا باشید ،قطعا میتوانید به درستی پا در این مسیر نهید و طراحی سایت برایتان جذاب تر و آسان تر خواهد بود.
برای انتخاب ابزار برنامه نویسی دو نوع انتخاب دارید : text editorها و IDEها.
هر کدام از این دو مورد مزایا و معایبی دارند که لازم است برنامه نویس با توجه به نیاز خود یکی از این موراد را انتخاب نماید .

کلاس آموزشی افترافکت

هاست و دامین مناسب :
دامین نام وبسایت شما است که در اکثر مواقع با نام برند شما هم خوانی دارد.هاست نیز به بستری میگویند که سایت شما از آن استفاده میکند تا اطلاعات را در آن بستر به کاربر نمایش دهد.

ویرایشگرهای کد نویسی :
برای نوشتن کدها نیاز به بستری دارید تا داخل آن کدهای بدنه سایتتان را بنویسید .بدین منظور متیوانید حتی از ادیتور NOTEPAD نیز استفاده نمایید اما دیگر امکاناتی چون تغییر رنگ ،هایلایت ،تشخیص خطا ،فرمت بندی و … خبری نیست.

آموزش انیمیشن سازی

میتوانید از بسترهای مختلفی برای برنامه نویسی خود استفاده نمایید و هرکدام از آن ها را بنا بر نیاز خود استفاده نمایید. در ادامه به معرفی برخی از پر مصرف ترین بستر های کد نویسی خواهیم پرداخت :
• Notepad++
• PhpStorm
• Microsoft Visual Studio
• Adobe Dreamweaver
• NetBeans
• Microsoft Expression Web

نرم افزارهای گرافیکی :
در زمینه فرانت اند یکی سایت ،برنامه نویسی فرانت اند با طراحی رابط کاربری آن تفاوت دارد.بنابراین باید برنامه نویس بتواند طرح گرافیکی که طراح فرانت اند طرح ریزی کرده است را به کد تبدیل نماید .بدین منظور لازم است تا ابتدا ایده و یا طرح مورد نظر مشتری را در یک نرم افزار گرافیکی مانند فتوشاپ پیاده سازی نمایید و پس از تایید طرح آن را به کدها تبدیل نمایید .با این روش میتوانید سایت را از نظر مشتری بسنجید و در صورت تایید آن را به کد تبدیل نمایید.

دوره آموزشی اندروید

مراحل یادگیری طراحی سایت

مرورگر اینترنتی :
پس از نوشتن کدها نیاز به بستری داریم تا بتوانیم داخل آن کدهای خود را به کاربر عرضه نماییم.بسترهایی مانند فایرفاکس ،گوگل کروم ،اینترنت اکسپلورر و … من جمله بسترهایی هستند که میتوانید با استفاده از آن ها کدها را به مخاطب نمایش دهی.