آخرین مطالب

فراگیری طراحی سایت چگونه امکان پذیر است (قسمت دوم)

مراحل آموزش طراحی سایت :
با مطالعه مطلب قبل در مورد پیش نیازهای ورود به عرصه طراحی سایت،لازم است تا از مسیر پیش رو اطلاعات داشته باشید.اینکه از کجا شروع کنید و چه زبان هایی را لازم است تا آموزش ببینید موضوعی است که در ادامه مطلب بدان خواهیم پرداخت ؛

مرحله اول : یادگیری html و css
در سال های ابتدایی پیدایش وبسایت ها ،سایت ها بسیار ساده و ابتدایی بودند.اما تمامی وبسایت ها از گذشته تا به امروز مبتی بر یک چیز بودند.html!

آموزشگاه آی سی دی ال در غرب تهران

Html زبان نشانه گذاری وب است و پیش نیاز دیگر مورادی است که لازم است تا آن ها را فراگیرید
Html مخفف واژه hyper text language markup است به معنای زبان نشانه گذاری ابرمتن.
از html به عنوان اسکلت و ساختار ابتدایی یک سایت استفاده میشود و باقی اجزا بر روی آن سوار میشوند.بسیار واضح است که برای داشتن یک ساختمان ابتدا باید اسکلت آن را داشته باشید .در html از تگ ها استفاده میشود و در واقع با استفاده از تگ ها شما مشخص میکنید که هر مکان از سایت از چه عناصری تشکیل شده باشد و چه خصوصیاتی داشته باشد .

کلاس آموزش فتوشاپ

همانطور که در بالا نیز عنوان کردیم ،استفاده از html به تنهایی کافی نیست و در صورت استفاده از html به تنهایی میتوانید یک سایت ساده و با امکانات بسیار ابتدایی را طراحی نمایید .اما امروزه دیگر سایت های ساده کارایی ندارند.لذا نیاز است تا موراد گرافیکی و امکانات بیشتری را بدان اضافه نماییم.واسط کاربری زیبا موجب جذب کاربر خواهد شد.بنابراین به ظاهر سایتتان اهمیت دهید.این موضوع با CSS قابلیت اجرا را دارد.شما با استفاده از CSS میتوانید رنگ ،شکل ، استایل ،اندازه و جلوه های تصویری را به محتوای HTML اعمال نمایید .

کلاس اموزش ایلاستریتور

مرحله دوم BootStrap :
بوت استرپ علمی است که توسط آن میتوانید سایت خود را در دیوایس های مختلف نمایش دهدی به گونه ای که جزئیات سایت جابجا نشوند و در محل های یکسانی نمایش داده شوند.به عنوان مثال اگر در نمایش دسکتاپ ،دکمه ای در زیر یک یک اسلایدر است ،در نمایش موبایل نیز این دکمه باید در زیر همان اسلایدر باشد و جابجا نشود.طراحی سایت به گونه ای که نمایش آن در دستگاه های مختلف یکسان باشد ،مبحثی است که در علم بوت استرپ بدان پرداخته میشود.

کلاس آموزش نرم افزار فتوشاپ

مرحله سوم Php :
در php به منطق برنامه پرداخته میشود .در این مرحله برای یک سایت پردازش ها طراحی میگردند .به همین دلیل نیاز است تا سایت هایی را طراحی نمایید که نیاز کاربر را پردازش نماید.
در حوزه وب برنامه نویسان به دو دسته کلی تقسیم میشوند :
۱٫ گروهی که وظیفه طراحی ظاهر سایت را دارند و به آن ها برنامه نویس سمت کاربر میگویند.client side
۲٫ گروهی که در سمت سرور برنامه نویسی میکنند و منطق برنامه را پیاده سازی میکنند.server side
۳٫ گروهی که در هر دو حوزه کار میکنند و به برنامه نویسان full stack مشهورند.

آموزش تخصصی طراحی سایت

مرحله چهارم جاوااسکریپت :
پس از یادگیری html و css میتوانید صفحات وب خود را بشکل ایستا طراحی نمایید اما امروزه کمتر سایتی را میابید که صفحات آن ایستا باشند و کاربران به دنبال سایت هایی هستند که بتوانند با آن تعامل داشته باشند.
جاوااسکریپت وظیفه داینامیک نمودن سایت را دارد .جاوااسکریپت زبانی است شی گرا فسطح بالا و تفسیری که از روش های مختلف برنامه نویسی پشتیبانی میکند.
موارد استفاده از جاوا اسکریپت ،استفاده از آن در برنامه نویسی سمت سرور ،اپلیکیشن های موبایل ،اپلیکیشن های دسکتاپ و بازی ها است .در واقه کاربرد جاوااسکریپت بسیار زیاد است و کاربردی نیست که نتوان آز جاوااسکریپت در آن استفاده نکرد

کلاس آموزش اتوکد

مرحله پنجم استفاده از cmsها :
شما میتوانید سایت خود را بدون استفاده از کدنویسی و با استفاده از بسترهای آماده ای که cms نام دارند و سیستم مدیریت محتوا به آن ها اطلاق میشود طراحی نمود.یکی از cms های معروف و محبوب ،وردپرس است که در آن میتوانید سایتی داینامیک و واکنش گرا را طراحی نمود.علاوه بر آن میتوانید در صورت استفاده از قالب هایی که برخی امکانات مورد نیازتان در آن به چشم نمیخورد ،با استفاده از کد نویسی و دستکاری در root آن به هدف خود برسید و تغییرات خود را در آن اعمال نمایید.

حال پس از دانستن مواردی که برای طراحی سایت نیاز است ،ممکن است این سوال پیش بیاید که چگونه میتوانیم این موارد را آموزش دید
• مطالعه کتب آموزشی
• استفاده از وبسایت های آموزشی
• مشاهده فیلم های آموزشی
• شرکت در دوره های آموزشی
ولی در انتها در هر صورت باید بدانید که در صورت عدم تمرین و تکرار نخواهید توانست از پس یادگیری طراحی سایت برایید و بدون پشتکار و تلاش راه به جایی نخواهید برد.

کلاس آموزشی رویت