آخرین مطالب

شیوه فروش بیت کوین

بدست اوردن بیت کوین اسان است اما برای فروش ان اگر تبحر نداشته باشید برایتان دردسر ساز خواهد شد.لذا در این مقاله به طریقه فروش بیت کوین اعم از فروش آنلاین و فروش فیزیکی میپردازیم.علاوه بر آن مزایا و معایب هر یک از روش ها ذکر نموده تا با توجه به نیاز خود ،مناسب ترین آن ها را انتخاب نمایید.

فروش ارز مجازی بیت کوین به روش های فیزیکی و حضوری
این روش نسبت به روش فروش آنلاین که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت ،روشی پر ریسک است و لازم است احتیاط بسیار زیادی را به خرج دهید زیرا تراکنش های بیت کوین غیر قابل بازگشت هستند.به عنوان مثال اگر بیت کوین هایتان رابه فردی بدهید و وی از دادن پول به شما امتناع ورزد ،پیگیری آن قانونی است اما روند مراحل آن بسیار سخت و وقت گیر خواهد بود و حتی ممکن است هرگز نتوانید به پول خود برسید.
• ساده ترین راه برای فروش بیت کوین ،فروش آن به صورت فیزیکی است بطوریکه تنها با اسکن نمودن یک QR کد صورت میپذیرد.
• میتوانید با ارسال بیت کوین خود به ادرس کیف پول شخص مقابل ،میزانی پول را بصورت فیزیکی دریافت نمایید .

دوره آموزش icdl

اما در زمان تبادل بیت کوین بصورت فیزیکی مواری را باید لحاظ نمایید؛

• برخی از فروشندگان درصد بیشتری را به دلیل پوشش هزینه ها به عنوان حق بیمه راحتی و ناشناسی اعمال میکنند.
• در مورد قیمت بیت کوین توافق انجام دهید.بدین منظور میتوانید از یک صرافی مشهور و یا شاخص قیمت بیت کوین در COINDESK استفاده نمایید.
• برای محاسبه قیمت ها میتوانید از نرم افزارهای تلفن همراه نظیر ZEROBLOCK و BTC Report استفاده نمایید.
• در سراسر جهان به منظور خرید و فروش بیت کوین اجتماع های زیادی وجود دارد که با ملحق شدن بدان ها قادر خواهید بود بیت کوین های خود را به فروش برسانید

دوره آموزش php

طریقه فروش بیت کوین

کلاس آموزش فتوشاپ

فروش بیت کوین به شکل آنلاین
متداول ترین روش فروش بیت کوین بصورت آنلاین است که در این روش به سه صورت میتوانید سکه های خود را مبادله نمایید.
• مبادله بین دو شخص ناشناس بطوریکه سایت واسطه دو نفر را به یکدیگر معرفی مینماید و امر فروش بیت کوین صورت میپذیرد
• صرافی آنلاین روشی دیگر است که در آن بشکل آنلاین بیت کوین خود را مبادله مینمایید .در این روش بیت کوین های خود را به یک صرافی میفروشید و نه یک شخص.
• برخی از کسب و کارها وجود دارند که میتوانید توسط آن بیت کوین خود را در قبال بدست آوردن کالایی اینترنتی مبادله نمایید.
حال به بررسی هر یک از این موارد میپردازیم:
۱٫ مبادله از طریق سایت : در این روش با ثبت نام در یک سایت فروش بیت کوین میتوانید افرادی را که نیاز به خرید رمزارزها دارند را پیدا نمایید .در این روش پس از ثبت نام ،تایید هویت شما صورت میپذیرد .پس از آن میتوانید در خواست خود را در سایت ثبت نمایید و از طریق سایت خریدار به شما معرفی میگردد و در ادامه دو طرف با یکدیگر تعامل برقرار میکنند.اما توجه داتشه باشید که تمامی مراحل خرید و فروش از طریق سایت صورت میذیرد.
یکی از این سایت ها برای استفاده از خدمات فروش آنلاین ،سایت LocalBitcoins است.

دوره آموزش فتوشاپ عکاسی

فروش بین کوین

آموزش نرم افزار تری دی مکس

. مبادله از طریق صرافی : راه دیگر فروش بیت کوین ،فروش در صرافی ها است .در صرافی های بیت کوین همانگونه که میتوانید بیت کوین مورد نظرتان را خریداری نمایید ،میتوانید به میزان دلخواه آن را به فروش برسانید.فقط توجه نمایید که صرافی های بیت کوین ،برخلاف صرافی های ارزهای متداول ،یک سایت آنلاین است و خرید و فروش بصورت انلاین است و نیازی به حضور افراد نیست.در این صورت باز هم لازم است تا هویت خود را تایید نمایید.در صرافی میزان بیت کوین خود و مقدار قیمت آن را در صرافی ثبت نموده و پس از آن صرافی به عنوان یک واسطه عمل نموده و در زمانیکه خریداری بیت کوین را مطابق قیمت و میزان مورد فروش شما درخواست دهد ،او را به مشا معرفی خواهد نمود.
نکته : پیش از اقدام به فروش بیت کوین های خود ،نسبت به بررسی قیمت ها اقدام نمایید زیرا معمولا صرافی ها نرخی بالاتر و یا پایین تر از قیمت جهانی را اعلام میدارند.

کلاس آموزش کرل

مشکلی که در این روش وجود دارد این است که اگر بخواهید بیت کوین خود را با ریال و یا دلار تعویض نمایید،لازم است تا این میزان ارز به حساب شما منتقل گردد و در صورتیکه صرافی این میزان از نقدینگی را نداشته باشد و یا بان شما ،بانک طرف قرارداد با صرافی نباشد ،این انتقال وجه با اندکی زمان مواجه خواهد شد .هرچه که هست لزم است تا در زمان انتخاب صرافی خود چه ایرانی و چه خارجی دقت لازم را داشته باشید تا در آینده به مشکل بر نخورید.همچنین در تبادلات صرافی لازم است تا هزینه ای را متقبل شوید .به عنوان مثال صرافی BTC-e میزان ۰/۲% از کل بیت کوین های مورد معامله را به عنوان کارمزد دریافت میکند.
همچنین مقدار پولی که قادر سهتید در یک صرافی ذخیره نمایید محدود است و تنها قادر به ذخیره میزان معینی پول خواهید بود.ضمن اینکه عاقلانه نیست که تمامی موجودی خود را در یک صرافی ذخیره نمایید و بهتر است در چند صرافی موجودی خود را ذخیره نمایید.به جای آن بهتر است میزان پولی که اصطلاحا ترید (خرید و فروش) نمیکنید را در کیف پول سخت افزاری خود ذخیره نمایید.
۳٫ مبادله بصورت همتا به همتا : برخی از سایت ها نظیر Brawker و Purse گروه های مختلف افراد را گرداوری مینمایند که افراد با توجه به نیاز خود نسبت به خرید و فروش بیت کوین اقدام مینمایند.در این وبسایت ها دو گروه افراد وجود دارند که یا مبادلات خود را بشکل سنتی انجام میدهند و بیت کوین را در قبال دریافت میزانی پول نقد و فیزیکی در اختیار افراد قرار میدهند.عده دیگر افرادی هستند که مبادلات خود را از طریق کارت های اعتباری انجام میدهند.

کلاس آموزش جاوا اسکریپت

معمولا اشخاص از همان جایی که بیت کوین را خرید میکنند در همان جا نیز آن ها را میفروشند.اما در صورتیکه باز هم در مورد طریقه فروش بیت کوین دچار سردرگمی هستید ،پیشنهاد میکنیم بیت کوین های خود را در یک صرافی آنلاین و صد البته معتبر به فروش برسانید و اگر هم قصد فروش به فردی حقیقی را دارید ،بهتر است این کار را از طریق سایت های معاملاتی انجام دهید و ا افرادی که نمیشناسید اکیدا معامله نکنید .