آخرین مطالب

رفع مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ

شاید شما هم اگر جزو افرادی باشید که در زمینه فتوشاپ آشناییت کمی دارند ،بخواهید در این نرم افزار فارسی تایپ نمایید ،به مشکل برعکس نوشتن و یا جدا بودن حروف برخورده باشید.لذا در این مقاله به راه های حل این مشکل خواهیم پرداخت.

اگر افراد به برنامه فتوشاپ آشنا نباشند .این مشکل را نشات گرفته از نسخه نصبی خود میدانند و برای رفع آن ورژن نصبی برنامه را پاک میکنند و ورژن دیگری را نصب میکنند. اگر شما هم جزء این دسته از کاربران هستید بهتر است دست نگه دارید، شما می توانید با اعمال تنظیماتی که در داخل برنامه فتوشاپ وجود دارد به راحتی این مشکل را حل کنید.برای رفع مشکل تایپ فارسی در برنامه ،و از منوی Edit گزینه Preferences را کلیک کنید. بعد از کلیک یک پنجره باز می شود شما باید گزینه Type را انتخاب کنید.

برای اینکه مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ را حل نمایید ،ابتدا برنامه را باز نموده و دکمه Choose text Engine Options را پیدا کنید. در زیر این قسمت دو گزینه وجود دارد که شما باید Middle eastern and south Asian را انتخاب کنید و روی دکمه OK کلیک نمایید.

حالا لازم است تا برنامه را بسته و مجددا آن را باز نمایید اکنون به منوی Type بروید و گزینه Language options را پیدا کنید. بعد دو گزینه Farsi Digits و Right to left را انتخاب کنید.بسیار خوب ،شما موفق به رفع مشکل تایپ فارسی شدید!

اما اگر مشکل تایپتان در مورد جدا بودن حروف فارسی استت به مسیر Window>Paragraph بروید تا پنجره کوچکی برای شما باز شود.

در این پنجره کوچکی که برایتان باز شده است روی علامت مثلث کلیک کنید تا یک منو برای شما نمایش داده شود، از این منو شما باید گزینه Middle East Single-line Composer را کلیک کنید.

اگر برایتان سخت است که تنظیمات فوق را اجرا نمایید ، می توانید از برنامه آنلاین Awebfont استفاده کنید. نحوه کار با این برنامه بسیار ساده است وارد سایت شوید و در کادر پیش رو شروع به تایپ مورد نظر خود کنید بعد روی دکمه تبدیل کلیک کنید.

پس از مدت زمان اندکی برایتان یک کد ارسال شده که لازم است آن را کپی و داخل برنامه پیست نمایید.

اما شاید یکی از مشکلاتی که تایپ فارسی شما را نمیشناسد ،عدم پشتیبانی سیستم عامل شما از زبان فارسی باشد،میتوانید از نرم افزارهای فارسی نویس و یا کیبورد فارسی استفاده نمایید.

حال با استفاده از موارد بالا میتوانید به راحتی مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ را حل نموده و به راحتی متون خود را با فونت فارسی تایپ نمایید .


مطالب مرتبط :

کلاس آموزش حرفه ای ایندیزاین

آموزشگاه گرافیک

آموزشگاه فتوشاپ عکاسی

آموزش کورل