آخرین مطالب

راه های بالا بردن سرعت سایت وردپرس(قسمت سوم)

۹٫ انتقال اسکریپت ها به قسمت فوتر سایت

در ابتدای ورود به سایت ،وردپرس بصورت پیش فرض شروع به بارگذاری اسکریپت ها میکند .در حالیکه شما میتوانید بارگذاری اسکریپت ها را به فوتر سایت منتقل نمایید تا کاربران تجربه کاربری بهتری داشته باشند .بدین منظور میتوانید از پلاگین های مرتبط مانند Script To Footer استفاده نمایید.

۱۰٫ عدم نمایش کل مطالب در یک صفحه

بطور پیش فرض تمامی مطالبی که در یک نوشته بکار برده اید لود میشود که میتوانید جلوی این امر را به راحتی بگیرید.این موضوع علاوه بر کاهش سرعت سایت موجب میشود کاربر تمامی مطلب را در همان صفحه بخواند و دیگر تمایلی به مرور صفحه مریوط به نوشته نداشته باشد و این موضوع باعث کاهش تعداد بازدید های سایتتان میگردد که موجب تاثیر منفی بر روی سئوی سایت دارد.
بدین منظور میتوانید به مسیر زیر رفته و تنظیمات را تغییر دهید:
Setting > reading > for each article in a feed, show > summary

دوره آموزش اتوکد

افزایش سرعت وردپرس

۱۱٫ بهینه سازی دیتابیس وردپرس

بعد از گذشت چند مدت در دیتابیس شما اطلاعاتی خواهد بود که دیگر بدانها نیاز ندارید لذا لازم است تا این موارد را پاک نمایید و دیتابیس خود را مجددا احیا نمایید
بدین منظور میتوانید از پلاگین های زیادی که در وردپرس موجود است استفاده نمایید .یکی از این موارد افزونه wp-sweep plugin است.

۱۲٫ کاهش درخواست های http خارجی

برخی از قالب ها فایل ها را از خارج سایت و دیگر وب سایت ها لود میکنند.این فایل ها بصورت اسکریپت ،استایل شیت ،تصاویر و … از سایت های مطرحی چون گوگل ،فیسبوک ،آنالیزورها و … هستند.

دوره آموزش تری دی مکس

دقت نمایید در صورتیکه از این موارد بصورت محدود استفاده نمایید مشکلی را برایتان بوجود نمیاورد.
در صورتیکه پلاگین های سایت شما درخواست های زیادی را برای این سایت ها ارسال نمایند ،سایت شما را با موضوع کاهش سرعت سایت مواجه میکنند.شما میتوانید این اسکریپت ها یا استایل ها را با یکدیگر ادغام نمایید تا موجب کاهش سرعت سایت شما نشوند.

۱۳٫ ارتقای php سایت

شاید ارتقای نسخه php سایت کار مشکلی باشد اما ارزشش را دارد.اسکریپت ها در نسخه های آپدیت تا ۳۰درصد سریعتر اجرا میگردند و این موضوع تاثیر مستقیمی بر روی سرعت سایتتان دارد.

۱۴٫ تقسیم نمودن کامنت ها

حرفه ای ها هرگز تمام کامنت ها را در یک جا نمایش نمیدهند .زیرا موجب میشود سایت با افت سرعت مواجه شود.بدین منظور میتوانید طبق مسیر زیر رفتار نمایید تا کامنتها را تقسیم بندی نمایید.
Setting > discussion > break comments into pages

دوره آموزش رویت

سرعت سایت وردپرس

۱۵٫ اعمال محدودیت در اصلاحیه های پست ها

در زمان اعمال اصلاحیه ها برای پست ها ،میزانی از حجم دیتابیس اشغال میشود.در برخی موارد این اصلاحیه ها توسط افزونه هایی که مطالب را مدیریت میکنند مورد جستجو واقع شده و سرعت سایت شما پایین میاید .
بدین منظور میتوانید تعداد اصلاحیه هایی که برای پست ها اعمال میشود را محدود نمایید.بدین صورت که لازم است قطعه کد زیر را در فایل wp-config.php قرار دهید.
jv_label background_color=”#۰۹c” font_size=”۱۳″ border_radius=”۰″ text_color=”#ffffff”]define( ‘WP_POST_REVISIONS’, ۳ );[/jv_label]
این قطعه کد موجب میشود تا تعداد اصلاحیه های هر پست ۳ عدد باشند و باقی موارد پاک شوند.

آموزشگاه برنامه نویسی

۱۶٫ اپلود نکردن ویدئوها در وردپرس

شما میتوانید ویدئوها را در سایت اصلی خود اپلود نمایید و با استفاده از html5 آن را در مرورگر کاربر نمایش دهید
اما هرگز دست به چنین کاری نزنید زیرا میزبانی از ویدئوها نیاز به پهنای باند زیادی دارد و شما را متحمل هزینه زیادی میکند.علاوه بر این موجب میشود تا حجم سایت شما بالا رود و به دنبال آن حجم بک آپ هایتان نیز افزایش یابد لذا در صورت وجود مشکل برگرداندن بک آپ سایتتان بسیار مشکل باشد.

۱۷٫ جلوگیری از سرقت پهنای باند سایت وردپرسی

هستند افرادی که بدنبال قرار دادن مطالب جالب و بدون زحمت درون سایت خود هستند .یکی از این دست سرقت ها ،دزدیدن آدرس عکس های سایت شما و استفاده از آن ها درون سایت دیگری است بطوریکه از پهنای باند شما و بدون ایجاد هیچ ترافیک اضافی برای شما استفاده میکنند.
اما شما میتوانید با قرار دادن قطعه کد زیر در فایل htaccess. سایت خود ،از سرقت پهنای باندتان جلوگیری نمایید.

jv_label background_color=”#۰۹c” font_size=”۱۳″ border_radius=”۰″ text_color=”#ffffff”]#disable hotlinking of images with forbidden or custom image option
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?domainname.com [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?google.com [NC]

RewriteRule \.(jpg|jpeg|png|gif)$ – [NC,F,L][/jv_label]

نکته : در قسمت domainname اسم دامنه خودتان را بنویسید.

دوره آموزش php