آخرین مطالب

ذخیره سازی فایل های psd با سرعت ۲۰ برابر بیشتر از قبل

بطور حتم اگر یک فتوشاپ کار باشید ،متوجه شده اید که ذخیره سازی فایل های psd وقت زیادی را از شما میگیرد تا ذخیره شود.بدین منظور سعی نمودیم تا در مقاله ای نسبت به ارائه راهکاری برای حل این معضل بپردازیم.

در صورتی که اغلب در نرم‌افزار فتوشاپ با فایل‌های لایه باز بسیار حجیم که تعداد لایه‌های آن غیرقابل شمارش است، کار می‌کنید، به احتمال قوی شما هم از سرعت بسیار پایین عملیات ذخیره‌سازی فایل‌های PSD به ستوه آمده‌اید! اگر زمان یکی از مهم‌ترین ملاک‌های مورد نظر شما بوده و فضای ذخیره‌سازی زیادی در اختیار دارید، می‌توانید با اعمال تنظیماتی در فتوشاپ، فایل‌های PSD را با سرعتی ۲۰ برابری ذخیره نمایید.

دلیل کند بودن امر ذخیره سازی ،نحوه فشرده سازی لایه ها است. نرم‌افزار فتوشاپ هم‌زمان با فرآیند ذخیره‌سازی فایل‌های حجیم لایه باز، عملیات فشرده‌سازی تصویر را هم به منظور صرفه‌جویی در فضای دیسک، انجام می‌دهد که این عملیات باعث کاهش شدید سرعت روند کاری می‌شود.

اگر محدودیت حافظه برای ذخیره سازی ندارید، می‌توانید برای ذخیره‌ی فایل حجیم خود در زمان بسیار کوتاه‌تر، عملیات فشرده‌سازی را غیرفعال کنید. شرکت ادوبی در سال ۲۰۱۱ یک پلاگین رسمی به نام “DisallowFlateCompressedPSD.plugin” برای فتوشاپ CS5 در پلتفرم‌های ویندوز و مک منتشر کرد که فرآیند فشرده‌سازی را برای تصاویر حجیم با فرمت PSD و PSB غیرفعال می‌کرد.

با نسخه‌ی جدید فتوشاپ (CS6)، از افزونه های دیگر بی نیاز خواهید شد. فقط کافی است که به مسیر Preferences→ File Handling رفته و در بخش File Compatibility، تیک عبارت “Disable Compression of PSD and PSB Files” را زده و اوکی کنید. حال با سرعت فوق العاده و ۲۰ برابری در ذخیره سازی فایل ها مواجه خواهید شد!

هنگامی که نرم‌افزار فتوشاپ موجود در رایانه‌ی فوق‌العاده قدرتمند مک اپل را با پلاگین اصلی یاد شده مورد آزمایش واقع شد ، یک فایل لایه باز ۱۱.۳۳ گیگابایتی را در زمان بسیار ناچیز ۲۵ ثانیه‌ای ذخیره کرد؛ درحالی که قبل از استفاده از این پلاگین، زمان ذخیره‌ی فایل ۴۹۵ ثانیه طول کشید. این به معنی بهبود عملکرد ۲۰ درصدی است !که موفقیت بسیار بالایی در زمینه ذخیره نمودن لایه ها است.

با شرکت در دوره های گرافیکی نظیر فتوشاپ ،کورل ،ایلاستریتر و ایندیزاین خواهید توانست تمامی این موارد و ریزه کاری ها را در طراحی آموزش ببینید.


مظالب مرتبط:

آموزش کورل

آموزش تخصصی ایلاستریتور

آموزش نرم افزار ایندیزاین

آموزشگاه گرافیک