دکوراسیون دفتر کار اداری مدرن

ساختمان های اداری دارای دو ویژگی مهم و ضروری هستند. اول اینکه پلان هر ساختمانی بر اساس الگوهای موجود صورت می گیرد و دوم این که هیچ گونه محدودیتی هم برای زیباسازی بصری و زیباسازی داخلی فضای اداره یا خارج ساختمان وجود ندارد. امروزه طراحی داخلی دفتر کاری مانند گوگل، طراحی داخلی شرکت های بزرگی مانند توئیتر و یا اینستاگرام بسیار نامتعارف تر از یک شرکت یا اداره با خصوصیات تکنولوژی یا شبکه های اجتماعی هست. شاید جالب ترین و جذاب ترین بخش طراحی و اجرای یک شرکت و یا ساختمان اداری استفاده متنوع از متریال مبلمان اداری است. مثلا طراحی داخلی اداری با چوب های تزیینی، طراحی داخلی اداری با پارتیشن چه شیشه ای و چه چوبی، طراحی داخلی اداری با شیشه ها، طراحی داخلی با پلاستیک ها و یا طراحی داخلی اداری با سبک مدرن با تلفیق انواع متریال های رنگی برای این عرصه پر کاربرد تر مورد استفاده قرار می گیرند.

نکات کاربردی دکوراسیون دفتر کار اداری مدرن

مورد بسیار جالب و قابل بحث سقف های یک شرکت است که میتواند متفاوت و نورپردازی جالب باشد. در هر قسمت  باید با قسمت های دیگر تفاوت داشته باشد. علاوه بر سقف ها راهرو ها میتواند یکی دیگر از قسمت هایی باشد که میتوان به شکلی زیبا طراحی کرد. برای اینکه بتوان بر هر کارمندی یک محیط اختصاصی ایجاد کرد از انواع پارتیشن شیشه ای میتوان استفاده نمود.

مسئله بعدی در دکوراسیون داخلی دیوار ها هستند. دیوار ها یکی از مهم ترین قسمت های جذاب برای هر شرکتی میباشد. میتوان با یک نقاشی و یا قاب عکس زیبا محیطهای را از سادگی بیرون آورد. در اتاق های دیگر مانند اتاق جلسات همه چیز فرق میکند. دیوار ها باید حالتی جدی داشته باشند زیرا در این اتاق مدیران و یا کارشناسان ارشد در مذاکره شرکت میکنند.  بهتر است که در این قسمت رنگ دیوار ها عمدتا سفید و ساده باشند بدون هیچ گونه طرح و نقش و پر از قفسه و شلف های دیواری است.

در مبحث طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان های اداری به سبک مدرن و امروزی هیچ چیز از قلم نمی افتد. حتی سرویس های بهداشتی نیز باید یا بافتی بسیار متفاوت و بسیار خلاقانه طراحی شوند. دستشویی اداره جات باید یک دست سفید باشد اما برای اینکه همه چیز خیلی کسل کننده و ساده به نظر نرسد، دیوار پوش هایی بسیار جالب و سه بعدی میتوان استفاده کرد. در اتاقی مانند اتاق انتظار باید از رنگ های سرسنگین استفاده شود. در مقاله ای دیگر درمورد راهنمای انتخاب برای رنگ مبلمان اداری بیشتر صحبت کرده ایم.