دکوراسیون داخلی منازل کوچک

برای آنکه بتوان یک خانه ی دلباز داشت، اصلا متراژ خانه ای که در آن هستیم مهم نیست بلکه این مهم است که چه میزان در انتخاب وسایل و چیدمان وسایل خانه دقیق و درست باشیم. در این مقاله با تعدادی نکات مهم و اصولی در  زمینه چیدمان دکوراسیون داخلی خانه ها و فضای کوچک آشنا می شویم. این مطالبی که در ادامه بیان میکنیم می تواند به میزان بسیار زیادی جلوی ایجاد خطای بزرگ و یا کوچک  را در نوع انتخاب و نوع چینش وسایل بگیرد. باید بدانید که بسیاری از واحد های آپارتمانی که در ایران کوچک هستند، از معماری داخلی مناسب و درستی برخوردار نیستند اما چیزی که این قضیه را وحشتناک تر می کند، انتخاب نادرست و ناصحیح اسباب و لوازم و خطاهای بزرگ در نوع چیدمان آنها توسط مالکین خانه هست.

اصولی مهم در رابطه با دکوراسیون داخلی منازل کوچک

یکی از بزرگ ترین مشکلات کسانی که در خانه های کوچکی در آپارتمان زندگی میکنند این است که سعی میکنند تمامی ایده های خود را در محیطی تنگ پیاده کنند. اما باید دقت شود که در این میان نباید از مساله محدود و تنگ بودن فضای داخلی غافل شد. اگر فضای داخلی کوچکی دارید نباید از استفاده کردن تنوع رنگی و نقش های زیاد آن در زمینه های پارچه ی مبل، پرده ها و حتی کوسن ها استفاده کنید. در این زمان بهترین کار این است که در ابتدا رنگ های دلخواه خودتان را برای مثال در مورد مبلمان داخل سالن و یا پذیرایی را راحتی انتخاب کنید و سپس باقی مانده لوازم را در دو رنگ مانند به هم و بدون هیچ گونه نقوش و طرحی بچینید. این مورد حتی در محیط های کاری هم صدق می کند. اگر محیط های کاری شما کوچک است دیگر نمیتوانید از مبلمان اداری که سبک کلاسیک دارند استفاده کنید.

یکی از مهم ترین و اصولی ترین فضاهایی که در اتاق های کوچک و تنگ اهمیت بسیاری پیدا میکند، اما همواره به بدترین شکل ممکن مورد استفاده قرار میگیرند، دیوارهای اتاق هستند. اکثر مردم معمولا از دیوارهای اتاق برای آویزان کردن انواع تابلوها یا اضافه کردن دو یا سه طاقچه بسنده می کنند. ولی دیوارهای اتاق این قابلیت ها را هم دارند که از آنها برای گذاشتن میزهای تاشو نیز استفاده کرد. دیوارهای اتاق بهترین مکان ها هستند برای گذاشتن میزها و کتابخانه های تاشوی جادار. ما حتی در مقاله دکوراسیون دفتر کار کوچک درمورد محیط های اداری کوچک هم صحبت کرده ایم.

از دیگر مشکلات موجود در اینگونه خانه ها این است که معمولا افراد دوست دارند تا در سالن پذیرایی خود یک دست مبل کامل داشته باشند. اگر متراژ خانه شما از ۷۰ متر و یا ۸۰ متر کمتر است و شما یک دست مبل شش نفره قرار دادید اگر مسیر رفت و آمد را محدود کرده کار بسیار اشتباهی است. این تفکر که حتما باید یک دست مبل کامل در اتاق نشیمن باشد درست نیست. باید دبد تا کاملا باور کنید که یک دست مبل راحتی به تنهایی می تواند خانه را بسیار زیباتر نشان دهد. کسانی که در حوزه معماری داخلی کار میکنند، حتما این موارد را به مشتریان خود گوشزد میکنند.