دکوراسیون آرامش بخش دفاتر کار اداری

محیط کار و اداره ها در دسته محیط هایی هستند که افراد و کارمندان ساعت های بسیاری را در آن میگذرانند. حتی بعضی از کارمندان بیشتر اوقات خود را در این محیط ها میگذرانند. به طوری که تنها برای استراحت کردن به منزل خود میروند. اما با وجود این همه که تمام افراد ممکن است ساعت های کمتری را در خانه بگذرانند این قدر سلیقه به خرج داده تا محیطی بسیار جذاب به همراه آرامش را فراهم کنند. چطور است که گاهی از محیط های کار و دکوراسیون داخلی آن باز میمانیم و توجه خاصی برای بهبود معماری داخلی آن نمیکنیم؟ اگر در آن دسته از افرادی هستید که محیط کاریتان برای شما کسل و خسته کننده است و نیاز به تغییر دارید این مقاله را از دست ندهید.

اشنایی با دکوراسیون آرامش بخش دفاتر کار اداری:

برای دکوراسیون داخلی محل کارتان به طوری که آرامش بخش باشد نمیتوان قانون کلی در نظر گرفت چرا که کسب و کارها با یکدیگر بسیار فرق دارند و هر کدام از آنها یک نوع از دکوراسیون را میطلبند. مثلا دکوراسیون داخلی دفاتر کار یک وکیل با چیدمان داخلی شرکت یک وارد کننده ی قطعات ماشین سنگین بسیار تفاوت دارد.  زیرا که مخاطبین و مراجعین آنها با یکدیگر فرق دارد . با وجود این تفاوت ها بعضی نکات نیز وجود دارند که برای داشتن یک دکوراسیون داخلی ارامش بخش در محیط کار میتوانید از آنها استفاده نمایید.این موارد عبارتند از:

فضایی با نور کافی

در صورتی که اتاق های شرکت های شما پنجره ای دارد سعی کنید با پرده و یا کرکره هایی مناسب و متناسب این نور را تنظیم نمایید. در غیر این صورت لامپ هایی را استفاده کنید که نور را نه بسیار کم و نه با شدت که موجب اذیت شدن چشم ها و خستگی آن ها شود انتخاب نمایید. نور محیط باید به اندازه ای باشد که چشم در هنگام کار با کامپیوتر نیز اذیت نشود.

رنگی متناسب با زمینه کاری

اینکه رنگ سازمانی یا همان لوگوی شما سورمه ای و ابی نفتی است دلیل نمیشود که دکوراسیون سازمان را با این رنگ ها استفاده کنید. البته در صورتی که رنگ سازمانی شما رنگ های روشنی است میتوان از این رنگ ها در دکوراسیون داخلی استفاده نمود. زیرا که رنگ یکی از عوامل مهم در آرامش پیدا کردن افراد است. استفاده از رنگ های خنثی ، علاوه بر ارامشی که به افراد القا میکند، باعث میشود تا در آینده و در زمانی که نیاز به تغییر دادن دکوراسیون داشته باشید از آن وسایل نیز بتوانید استفاده کنید. زیرا به خوبی با دیگر رنگ ها همخوانی خواهند داشت. به عنوان مثال رنگ سفید علاوه بر اینکه با دیگر رنگ ها قابل ترکیب کردن است ، آرامش خاصی را نیز به محیط اطراف میدهد. علاوه بر این مسائل موجب بزرگتر نشان دادن فضای شما نیز خواهد شد. برای مبلمان اداری نیز باید از رنگ های مناسب نیز استفاده کرد.

استفاده از مبلمان ارگونومیک

یکی دیگر از مهمترین مواردی که برای داشتن یک محیط کاری آرامش بخش باید به آن توجه کرد ، استفاده از مبلمان مناسب با شرایط جسمی است. در هنگام انتخاب کردن مبلمان به طراحی ارگونومیک آن توجه ویژه ای کنید زیرا در صورتی که میز و صندلی های اداری متناسب با طراحی سیستم بدنی شما نباشند پس از گذشت ساعات کمی بدن افراد دچار خستگی میشود و راندمان کاری پایین می آید. بنابراین برای انتخاب صندلی های اداری به انحنای پشتی آن توجه کنید. میزها نیز باید دارای ارتفاع مناسب باشد. به صورتی که در زمان کار کارمندان دستش را برای کار با کامپیوتر و موس بر روی میز میگذارد ساعد افراد زاویه ای ۹۰ درجه را با بازوان خود داشته باشد. این موضوعات به کاهش تنش  های عضلانی و ریلکس ماندن بدن در هنگام کار منجر میشود. در مقاله ای دیگر با موضوع معنای ارگونومی و کاربرد های آن درباره نکات و مسئله ارگونومی به طور کامل صحبت کرده ایم.