آخرین مطالب

در مورد photoshop عکاسی چه میدانید؟

فتوشاپ به معنی کارگاه عکس است که یک پردازشگر گرافیکی است که توسط شرکت ادوبی گسترش یافته و برای ایجاد، ترکیب، ویرایش، بازسازی و یا دگرگونی عکس‌ها و نگاره‌ها بکار می‌رود. نرم افزار فتوشاپ از دسته نرم افزارهای ادیت عکس می باشد به این معنا که به کمک این نرم افزار می توان بر روی تصاویر ویرایش نمود و حتی فراتر از آن توسط فتوشاپ عکس ها را با یکدیگر تلفیق نموده و عکسی جدید را پدید آورد.

کلاس آموزش فتوشاپ عکاسی

فتوشاپ ابزار کار تمام افرادی است که به نوعی با گرافیک سر و کار دارند. فتوشاپ ابزاری ست برای همه کسانی که در کامپیوتر با گرافیک ثابت و حتی متحرک سرو کار دارند . گرافیست ها، ناشرین کتب و مجلات، چاپخانه ها، شرکت های تبلیعاتی، طراحان سایت، عکاس ها، نقاشان هنری طراحان نرم افزارها، انیمیشن سازها و …. جزو افرادی هستند که شغل آن ها با فتوشاپ همراه است. فتوشاپ در عصر تکنولوژی امروز یک نرم افزار حساب نمی شود بلکه یک صنعت به شمار می آید. نرم افزار Adobe Photoshop محبوب ترین برنامه برای ایجاد و اصلاح تصاویر است و همچنین یکی از محصولات با ارزش شرکت ادوبی در حوزه گرافیک است.

این نرم افزار اجازه می دهد تا کاربران تصویر خود را به راحتی دستکاری، برش و تغییر اندازه دهند. فتوشاپ در میان عکاسان بشدت معروف و محبوب است اگر چه فتوشاپ صرفا برای ویرایش عکس ها و پرینت طراحی شده، اما فتوشاپ به طور فزاینده ای برای تولید تصاویر مورد استفاده وب استفاده می شود. فتوشاپ همچنین ارتباط قوی با دیگر نرم افزار های Adobe برای ویرایش، ساخت انیمیشن و CD های آموزشی دارد. فایل ها در فرمت اختصاصی فتوشاپ (PSD) می تواند به Image Read ،ایلاستریتور،  پریمیر ،افترافکت و Encore DVD منتقل شده و یا از محیط فتوشاپ بدان ها وارد گردد.


مطالب مرتبط :

کلاس اموزش ایلاستریتور

کلاس آموزش InDesign