آخرین مطالب

در اندروید حرفه ای شوید

در سراسر جهان بیش از ۸۲ درصد از تلفن های همراه از سیستم عامل اندروید استفاده میکند که این میزان بالا نشان محبوبیت اندروید در نزد کاربران را دارد.
اندروید یک سیستم عامل open source است که افرادی که آن را توسعه میدهند میتوانند به سورس کدهای آن دسترسی داشته باشند.
اندروید سیستمی با امنیت بسیار بالاست و این امنیت بالا را مدیون لینوکس میداند که هسته سیستم عامل آن را تشکیل داده است.
از آنجایی که سیسم های اندرویدی اعم از تلفن های همراه و تبلت ها ،از قیمت کمتری نسبت به سیستم های IOS برخوردارند ،لذا طرفداران بیشتری دارد.بنابر همین عرضه ،تقاضا برای تولید برنامه های اندرویدی نیز بالا است و بازار خوبی در انتظار برنامه نویسان اندرویدی است.

آموزشگاه معماری

چگونه در برنامه نویسی اندروید حرفه ای شویم

کلاس آموزشی آی سی دی ال

اما به منظور حرفه ای شدن در اندروید لازم است تا چه مورادی را بدانید تا در آن حرفه ای شویم.لازم است تا بدانید برنامه نویس اندروید شدن کار ساده ای است اما اینکه بتوانید یک برنامه نویس حرفه ای و صد البته موفق در این زمینه شوید کار بسیار سختی است و راه بسیار دشواری پیش رویتان است.پس اگر اهل تلاش و تعهد و صبر زیادی نیستید بهتر است مسیر خود را عوض کنید و بدنبال رشته دیگری بگردید!زیرا هیچ راه میانبر دیگری وجود ندارد.
با رعایت موراد زیر میتوانید در اندروید به یک فرد حرفه ای تبدیل شوید

کلاس آموزش ۳dmax

شناخت ابزارها

ابزارهای بسیاری برای توسعه دهندگان اندروید وجود دارد که حتی حرفه ای تر ها هم از تمام آن ها استفاده نمیکنند.اما لازم است تا این ابزارها را بدرستی بشناسید تا در زمان لزوم بتوانید از آن ها استفاده نمایید .اما از بین تمام این ابزارها آشنایی با ابزارهایی مانند ADB یا Android Debugging Bridge به منظور خطایابی و رفع اشکال ضروری است و در روند برنامه نویسی شما بسیار تاثیر گذار است.

یادگیری زبان جاوا

یادگیری زبان جاوا یکی از ملزومات حرفه ای شدن در اندروید است.در واقع بدون جاوا ،موفقیت در اندروید امکان ناپذیر است.نتیجه اینکه پیش از یادگیری اندروید ،لازم است تا در جاوا حرفه ای شوید.کلاس آموزش جاوا در این بین ، می تواند به شما یاری رساند.

کلاس آموزش اتوکد دوبعدی

یادگیری الگوهای جاوا

به منظور حرفه ای شدن در اندروید لازم است تا الگوهای طراحی را به خوبی بیاموزید.بدین منظور هر زمان در برنامه نویسی دچار مشکل شدید با استفاده از الگوهای از پیش تعیین شده در وقت خود صرفه جویی نمایید.علاوه بر این شناخت الگوها در زمانی که قصد دارید کار تیمی انجام دهید بسیار ضروری است زیرا باید بدانید زمانیکه تیم از الگوهای decorator و یا factory استفاده میکند ،منظورش چیست .

انتخاب منبعی مناسب برای آموزش

امروزه در اینترنت بدنبال هرچه که بگردید ،جوابی درست یا غلط برای آن پیدا میکینید.اما مهم این است که منبع درستی پیدا نمایید .اگر در اینترنت بدنبال مرجعی برای یادگیری میگردید ما سایت developer.android.com را به شما معرفی مینماییم.در این سایت میتوانید با کمک آموزش هایی که توسط متخصصین این زبان ارائه شده ،پروژه خود را پیش ببرید و از این آموزش ها برای بالا بردن کیفیت برنامه نویسی خود استفاده نمایید .

آموزش حرفه ای رویت

متفاوت باشید

در دنیای برنامه های اندروید اینکه بتوانید متفاوت باشید حرف اول را میزند.برنامه های تکراری کاربران زیادی ندارد.برای موفقیت در برنامه نویسی اندروید لازم است تا ابتکار عمل داشته باشید.از ایده های تکراری بشدت بپرهیزید و سعی نمایید ایده های جدید بکارگیرید زیرا دنیای اندروید تشنه ایده های خلاقانه و بدیع است.
کپی نکنید
شاید برای یادگیری زبان اندروید استفاده از کدهای نوشته شده توسط دیگر برنامه نویسان برایتان مفید باشد اما این را بدانید که حتی اگر کسی متوجه کپی کاری شما در طول پروژه نشود ،در انتهای کار نخواهید توانست یک اپلیکیشن تکراری را انتشار دهید .

عضویت در گروه های برنامه نویسی

گروه هایی را پیدا کنید که در آن ها توسعه دهندگان دائما در حال فعالیت هستند.این گروه ها برای افراد مبتدی کمک بسیار بزرگی هستند و با تکرار هر روزه سوالات و راه حل ها این سوالات ،این نکات برنامه نویسی ملکه ذهنتان خواهد شد.

آموزش نرم افزار های معماری

جستجوی صحیح در اینترنت

تمام افراد برای پاسخگویی به سوالات خود در اینترنت بدنبال جواب سوالات خود میگردند.اما بدین منظور و برای پاسخگویی به سوالات برنامه نویسی لازم است تا شیوه صحیح جستجوی اینترنتی را بدانید تا نتیجه مطلوبی را پیدا نمایید .سعی نمایید تا سوالات خود را بشکل انگلیسی سرچ نمایید تا جواب سوالات خود را از مرجع و بدون ترجمه که ممکن است حاوی کج فهمی مترجم باشید ،دریافت نمایید .

فریمورک اندروید را بشناسید

مقصود از ساختن فریمورک ،کدهای داخلی و تشکیل دهنده فریم ورک است.نترسید!شما توسط این کدها میتوانید عملکرد قطعات و ارتباط قطعات با یکدیگر را درک نمایید.
کمال گرا باشید
سعی نکنید ،اصطلاحا کار را سر و تهش را بهم بیاورید!برای کار وقت بگذارید و هر انچه در توانتان دارید را برای پروژه بگذارید.سعی کنید بهترین محصول خود را ارائه دهید.

کلاس آموزش افترافکت

ترس ممنوع

همانطور که در ابتدای مقاله نیز عنوان نمودیم ،باید بدانید عرصه اندروید ،چیزی نیست که در دو یا سه ماه صفر تا صد آن را فراگیرید.در ابتدای مسیر سعی نمایید موارد ضروری تر را یادگرفته و سپس به مرور بر حجم دانسته های خود بیافزایید.هرچه تعداد زبان های برنامه نویسی که با آن ها آشنا هستید بیشتر باشد ،موفقیتتان در اندروید نیز بیشتر است

سعی کنید خود را محدود به زبان برنامه نویسی اندروید نکنید و زبان های متفاوتی را فراگیرید.این کار کمک میکند تا دید شما نسبت به اندروید نیز بیشتر شود.

مشارکت در پروژه های متن باز

اگر به تازگی قطعه کد یا افزونه و یا حتی کتابخانه را نوشته اید ،سعی نمایید آن را بصورت متن باز منتشر نمایید.زیرا شرکت در پروژه های متن باز به شما در یادگیری و رفع مشکلاتتان کمک زیادی میکند.اگر خودتان تا بحال قطعه کدی ننوشته اید هم سعی نمایید در پروژه های دیگران حتی در حد رفع غلط املایی مشارکت نمایید تا بر تجارب خود بیافزایید.

کلاس آموزش پریمیر

کد نویسی تمیز

یکی از موارد بسیاز حائز اهمیت ،کد نویسی تمیز است.چرا که مدیریت پروژه در کنار افرادی که بشکلی صحیح و تمیز کدنویسی نمیکنند ،کاری بسیار سخت است.یادگیری کد نویسی تمیز وقت بسیار کمی را از شما میگیرد.چیزی که نیاز دارید چند ساعت تمرین است!

بیش از حد از خود کار نکشید

میزانی مطالعه قبل از شروع هر کاری مفید است اما سعی کنید به آن معتاد نشوید.این را از یاد نبرید که فعالیت بیش از حد و پیش از زمان آن ،شما را خسته و از کار زده میکند.مواردی که برای پروژه خود نیاز دارید را فا گرفته و الباقی موارد را به مرور فراگیرید.
تست بنویسید
نوشتن تست برای کد اهمیت بسیار زیادی دارد.هرگز تا زمانیکه تست ننوشته اید ،اقدام به ارائه یک قابلیت جدید نکنید.با نوشتن تست های بیشتر از خرابکاری های احتمالی بکاهید .تست بیشتر مساوی است با تعداد خطاهای کمتر در برنامه

چگونه در برنامه نویسی اندروید حرفه ای شویم

آموزش انیمیشن سازی

خرید بهترین سیستم

خودتان را درگیر سیستم رده پایین نکنید.زیرا هیچ چیز بدتر از درگیر شدن با یک سیستم هنگ و رده پایین نیست.بنابراین خود را از شر سیستم های رده پایین در امان نگه دارید و دور سیستم های ارزان را خط بکشید.بدین منظور نیز سعی نمایید از سیستم مک استفاده نمایید.زیرا مکینتاش محیط پایدارتر و ساده تری دارد.بنابراین اگر تصمیم به خرید مک بوک دارید سعی نمایید بهترین سیستم را خریداری نمایید.مطمئن باشید هرگز از این تصمیم خود پشیمان نخواهید شد.
عملی نمودن آموزه ها

پس از مطالعه ترفدهای حرفه ای شدن در اندروید سعی نمایید آن ها را بکارگیرید و تا حد ممکن آموزه های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا هر روز بر تجربه های خود بیافزایید.

کلاس آموزش c#

کد را در دیواس های رده پایین تست نمایید

حرفه ای کار کنید.یعنی برنامه خود را در یک گوشی اخرین مدل و رده بالا تست نکنید.در اینصورت ایرادات احتمالی کار شما به دلیل کانفیگ بالای دستگاه پوشیده باقی میماند .بنابراین برای تست برنامه خود به سراغ ارزانترین گوشی بازار بروید.این کار باعث سازگاری برنامه شما با تعداد وسیعی از دستگاه ها خواهد شد.

استفاده از دو نسخه اندروید استودیو

همواره سعی نمایید یک نسخه پایدار از اندروید استودیو را برای انجام امور روزانه خود داشته باشید.اما در کنار آن از نسخه های بتا و یا آخرین نسخه های آزمایشی استفاده نمایید.برخا دیده شده در نسخه های آزمایشی قابلیت هایی وجود دارد که پیش از موعد میتوانید آن ها را تست نموده و فراگیرید.

شرکت در کلاس های آموزشی

شرکت در کلاس های آموزشی بهترین راه برای حرفه ای شدن در یک مسیر است زیرا نه فیلم و نه جستجو در اینترنت نمیتواند مانند یک استاد شما را در رسیدن به اهدافتان یاری نماید.

دوره آموزشی اندروید