آخرین مطالب

آشنایی با زبان برنامه نویسی c++

در مورد زبان c++میتوان به این نکته اشاره کرد که رده چهارم مجبوب ترین زبان ها اختصاص دارد به این زبان مشهور و پر کاربرد.
امروزه انتخاب زبان C++ بعنوان یک مهارت برنامه نویسی یک انتخاب هوشمندانه محسوب میشود و بازار کار خوبی در آینده در انتظار برنامه نویسان حوزه C++ است بنابراین خواندن این مقاله برای کسانیکه قصد ورود به عرصه برنامه نویسی تحت ویندوز را دارند مفید خواهد بود.

کلاس آموزش آی سی دی ال

تاریخچه زبان C++
در سال ۱۹۷۹ بود که Bjarne Stroustrup در زمینه تحلیل کرنل UNIX برای سیستم های توزیع شده در آزمایشگاه AT&T به مشکل برخورد کرد..زیرا یا زبان آن سطح پایین بود و یا سرعت آن بشدت کم بود ه کار نمودن با آن را عملا کاری سخت و طاقت فرسا میکرد.پس به فکر ابداع زبانی جدید افتاد
سرانجام در سال ۱۹۸۵ وی تصمیم گرفت زبانی را با استفاده از زبان C ابداع نماید .دلیل وی نیز این بود که زبان C یک زبان کارامد ،عمومی و پر سرعت بود.همچنین از دانش خود مبنی بر زبان Simula نیز استفاده نمود و افزونه های زبان جدید را نیز بر پایه دانش C نوشت.

آموزشگاه آی سی دی ال در شرق تهران

هدف از این زبان نیز بوجود آوردن زبانی بود که ضمن حفظ کارایی زبان C سطوح بالاتری از تجرید را داشته باشد .
در ابتدا نام C With Classes بر آن نهاده شد اما پس از مدتی به C++ تغییر پیدا کرد (++ در نامگذاری آن اشاره به عملگرهای افزایشی دارد)
نکته : نیازی به یادگیری زبان c پیش از ورود به یادگیری زبان c++ نیست.

دوره آموزشی فتوشاپ

C++ چیست

از زبان C++ به دلیل ماهیت عمومی بودنش دارای تنوع زیادی است که ذکر تمامی این موارد در این مطلب نمیگنجد.ولی سعی نمودیم بطور اجمالی به مورادی بپردازیم که برای مبتدیان ورود به این عرصه مفید باشد.

کلاس آموزش وردپرس

اینترنت اشیاء
از C++ به منظور تولید انواع محصولات بر پایه اینترنت اشیا ،تولید و توسعه گجت ها و انواع زیر ساخت ها استفاده میگردد.

استفاده در کتابخانه ها
برای تولید و توسعه انواع کتابخانه های مفید تحت پلتفرم های مختلف ، از زبان C++ استفاده میشود.

تولید برنامه برای تبلت ،تلفن های همراه و Embedded
طراحی و توسعه برنامه های پلتفرم های مختلف من جمله بلک بری ،اندروید ،IOS و … توسط زبان C++ صورت میپذیرد.

کلاس آموزش طراحی سایت

منازل و خودروهای هوشمند
کلیه برنامه های بکار رفته در منازل و خودرو های هوشمند با استفاده از زبان C++ نوشته شده اند

هوش مصنوعی
یکی از زبان های محبوب و پر طرفدار در زمینه هوش مصنوعی ،رباتیک و موتورهای هوشمند بازی ،C++ است و طراحان در این زمینه بسیار علاقمند هستند که پروژه خود را با استفاده از این زبان پیش ببرند

طراحی سیستم عامل
از زبان C++ در برنامه نویسی هسته و لایه های مختلف سیستم عامل ها من جمله ویندوز ،لینوکس ،MAC ، IOS و گوشی های هوشمند کاربردهای فراوانی دارد.

کلاس آموزش php

صنعت بازی سازی
از این زبان میتوانید در ساخت انواع بازی ها برای پلتفرم های مختلف من جمله PC , PS , Xbox و … اشاره نمود.

تولید نرم افزار
از دیگر مورادی که میتوان از C++ در آن استفاده نمود ،طراحی و توسعه برنامه های محاسباتی ،گرافیکی و … است.

برنامه ها و بازی های تحت وب
برنامه نویسان از C++ برای تولید بازی های دو و سه بعدی قابل مشاهده بر روی مرورگرهای بر پایه WebGL استفاده میکنند

کلاس تخصصی آموزش رویت

آشنایی با زبان c++

مزایای زبان C++

زبان C++ دارای قابلیت های زیادی است که در ادامه به ذکر چندی از آن ها خواهیم پرداخت :
سرعت بالا :به دلیل اینکه این زبان نسخه بسط یافته زبان C است لذا بخش زبان C آن کاملا سطح پایین است که سرعت برنامه های نوشته شده با آن از سرعت بالایی برخوردارند.

کلاس آموزش vray

زبانی چند پارادایمی :زبان c++ حدقل از ۷ نوع سبک پشتیبانی میکند و دست برنامه نویس را برای برنامه نویسی باز میگذارد.بنابراین شما میتوانید سبکی را انتخاب نمایید که با کاربرد مورد نظرتان سازگار است.
نوع بندی صریح : این زبان نوع بندی دارد .بدین معنی که به کامپایلر اجازه نمیدهد در مورد داده ها فرضیه سازی نماید .بعنوان مثال نمیتوانید در برنامه ۱۰ را بشکل “۱۰” بنویسید . توقع داشته باشید که برنامه متوجه شود این نوع دوم از یک رشته است.بنابراین پیش از اجرای برنامه ،کامپایلر خطاهای نوع بندی را تشخیص میدهد.
کتابخانه استاندارد : یکی از مواردی که C++ را قدرتمند کرده است ،کتابخانه های استانداردی است که در آن وجود دارد .در این کتابخانه ها ،الگوریتم های کارامدی وجود دارد که در زمان کدنویسی میتواند از آن ها استفاده های گسترده ای میشود.استفاده از کتابخانه ها موجب میشود که سرعت شما در کد نویسی بیشتر شده و دیگر نیازی به تولید کد ها از بیس نداتشه باشید.

کلاس تخصصی آموزش اتوکد

پیش از شروع به یادگیری C++ به این موارد توجه نمایید :
حال پس از علم به چیستی C++ و موارد کاربرد آن ،نوبت به آموزش آن میرسد .ولی لازم است تا این مسیر را با توجه به برخی از مورادی که در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت بپردازیم :

نیازی به آموزش C ندارید :
همانگونه که در قبل تر نیز اشاره نمودیم ،درست است که C++ بر پایه C است اما الزامی برای یادگیری C پیش از یادگیری C++ ندارید.شما میتوانید بدون هیچ پیش زمینه ای از این زبان و زبان C شروع به آموزش نمایید.اما ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که در صورتیکه به زبان C آشنا باشید ،یادگیری C++ برایتان آسان تر خواهد بود.

کلاس آموزش افترافکت

آموزش C++ زمانبر است:
هر زبانی برای آموزش نیاز به زمان دارد.C++ نیز از این قائده مستثنی نیست و حتی در مورد این زبان ،نیاز به زمان بیشتری احساس میشود.بنابراین انتظار آموزش و نباید از خودتان توقع داشته باشید که این زبان را یک هفته ای یاد بگیرید
یادگیری پیچیده :
یادگیری زبان C++ به دلیل سطح پایین بودن آن تا حدودی پیچیده است.اما این پیچیدگی اوایل کار است و به مرور با آشنا شدن شما به زبان ماشین از میزان سختی کار کاسته میشود.شما میتوانید با استفاده از منابع قوی مطالعاتی و یا کلاس های آموزشی این مرحله را برای خود آسان نمایید .

کلاس آموزش پریمیر