آخرین مطالب

آشنایی با انواع فریم ورک های asp.net

بطور کلی برای تمامیتوسعه دهندگان وب ،.net یکی از تکنولژی های نوین است که میتانند از آن در طراحی صفحات وب استفاده نمایند.اما بدین منظور باید فریم ورک های این زبان را بشناسید تا راحت تر و بهتر آن را بکار گیرید و سریعتر به نتیجه خود برسید.

توسط .NETخواهید توانست به راحتی پروژه های بسیار بزرگ و پیچیده را توسعه داده و این امر با استفاده از LIBRARY های چند کاربره ،داینامیک و به روز آن امکان پذیر است.

دوره آموزشی طراحی سایت

Asp.net یک اپلیکیشن متن باز است که در سمت سرور بوده و در جهت طراحی و تولید اپلیکیشن های تحت وب کاربرد دارد.نکته : هر وبسایتی یک اپلیکیشن تحت وب است که توسط آن کاربر به هدف خود میرسد.

اما در این مقاله قصد بررسی فریم ورک های Asp.net را داریم یا قصد آشنایی بافریم ورک های asp.net که توسط آن ها امر کد نویسی آسان تر شده و بسیار سریع تر به هدف خود خواهید رسید.

بطور کلی asp.net دارای سه فریم ورک است که توسط آن ها و با استفاده از هر یک از آن ها به تنهایی خواهید توانست برنامه جامعی را بدون استفاده از فریم ورک دیگر ایجاد نمود، بدون اینکه خللی در روند برنامه نویسی ایجاد گردد و یا در طول برنامه نویسی بخواهید از فریم ورک دیگری کمک بگیرید.
در حقیقت تفاوت در هدف است و نه در نوع فریم ورک بکار رفته.در واقع با توجه به اینکه دانش و مهارت شما در برنامه نویسی به چه میزانی است؟ چه نوع وبسایتی را مد نظر دارید و یا حتی با چه روشی میخاهید برنامه نویسی نمایید ،انتخاب یک فریم ورک را در حوزه برنامه نویسیتحت وب منجر خواهد شد. نکته مهم اینکه علاوه بر وبسایت خواهید توانست هر گونه اپلیکیشن تحت وبی را طراحی نمایید .

کلاس آموزش جاوا اسکریت

فریم ورک های asp.net عبارتند از :
• Asp.net MVC
• Asp.net Web Forms
• Asp.net Web Pages
تمامی فریم ورک های ذکر شده ،بر اساس .NET طراحی شده . مناسب Asp.net هستند.
در ادامه به ذکر این موارد خواهیم پرداخت ؛

Asp.net Web Forms
فریم ورک Web Forms مناسب افرادی است که علاوه بر اینکه با برنامه نویسی آشنایی دارند ،در مورد توسعه سریع اپلیکیشن نیز آشنایی کافی داشته باشند.در این فریم ورک با در اختیار داشتن کتابخانه های قوی نحوه تعامل و کار با html را برایتان بسیار اسان ساخته است .
در صورت استفاده از این اپلیکیشن ،خواهید توانست سایتی حرفه ای و داینامیک را طراحی نمایید .علاوه بر این با دسترسی به پایگاه های داده خواهید توانست یک سایت را با سرعت بالایی طراحی نمایید.

کلاس آموزش وردپرس

Asp.net MVC
فریم ورک MVCنسبت به دو فریم ورک دیگر که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت ،پیچیده تر و جدید تر است.توسط این فریم ورک کنترلی کامل بر HTML خواهید داشت ضمن اینکه کد های آن از HTML کاملا جدا است.این ویژگی موجب خواهد شد تا روند طراحی سایت و یا اپلیکیشن ها و بروز رسانی و تغییرات مورد نظر با قابلیت های بسیار زیاد قابل اجرا باشد.
یک طراح با استفاده از سیستم الگویی MVC خواهد توانست یک وبسایت داینامیک طراحی نموده و اجزای آن را کاملا مستقل از دیگر اجزا طرح ریزی نماید.علاوه بر این ها خواهد توانست کنترل کاملی نیز بر روی Markup ها داشته باشد و از آن طریق سایتی با سرعت بسیار بالا را طراحی نماید .
نکته : در صورتیکه سایت و یا اپلیکیشن خود را با استفاده از Asp.net MVC طراحی نمایید ،وب سایت شما با جدید ترین استانداردهای روز دنیا تجهیز شده و بروز رسانی و انجام تغییرات در آن ها به دلیل منفک بودن بخش های آن به راحتی امکان پذیر است.

Asp.net Web Pages

کارایی این فریم ورک در جهت تجمیع کد هایی که شما نوشته اید و کد های HTML و قرار دادن تمامی این کد ها داخل یک فایل واحد.برای اینکه بتوانید با این فریم ورک کار نمایید لازم است با ASP کلاسیک آشنایی داشته باشید.علاوه بر این بهتر است که با PHP نیز آشنایی داشته باشید.نکته مهم در مورد این فریم ورک اینکه کار با فریم ورک WEB Pages نسبت به دو فریم ورک دیگر بسیار آسان تر است و نیاز به مهارت کمتری دارد.
فریم ورک asp.net web pages به همراه Razor syntax در کنار یکدیگر مسیری بسیار سریع و سبک را برای ترکیب کد های سورس سایت و html برای محتوای داینامیک سایت فراهم می اورند.شما در این فریم ورک خواهید توانست به اسای به پایگاه داده متصل شوید و با اضافه نمودن فیلم ،اتصال به شبکه های اجتماعی و … میتوانید یک سایت را همگام با کلیه امکانات یک سایت مطابق استانداردهای روز دنیا طراحی نمایید .

کلاس حرفه ای وردپرس

آشنایی بافریم ورک های asp.net

در نهایت به این نکته اشاره نماییم که میتوانید از این سه فریم ورک در کنار یکدیگر نیز استفاده نمایید .به عنوان مصال میتوانید بخشی از سایت یا اپلیکیشن را که مشتری با آن در ارتباط است را با mvc طراحی نموده زیرا برروی markup ها تسلط کافی را دارد و در همان سایت ،طراحی دسترسی به داده ها و بخش های مدیریتی به دلیل کنترل بهتر داده ها توسط web form صورت پذیرد.امیدواریم توانسته باشیم گامی برداریم در جهت آشنایی بافریم ورک های asp.net .

کلاس آموزش ایندیزاین